REKLAMA

Rzeszów wpisał się do “Białej Księgi”. O planach rozwoju Podkarpacia

Było o szansach i zagrożeniach, przed którymi stoi Podkarpacie oraz o tym, co zmienić, aby rozwój regionu w najbliższych latach szedł pełną parą. Na konferencji w WDK zorganizowanej przez Pracodawców RP nie zabrakło przedsiębiorców, podkarpackich kandydatów do europarlamentu oraz gospodarza województwa, marszałka Władysława Ortyla.

biala_ksiega1

Region – Gospodarka – Unia, to konferencja, dzięki której mieszkańcy Podkarpacia mają poznać najbliższe plany na rozwój regionu. O tym co i przede wszystkim jak należy zrobić mówili kandydaci na europosłów w zbliżających się wyborach. Na odpowiedź mieli po 3 minuty, a mierzyli się m.in. z pytaniami o szanse i wyzwania rozwojowe, konkurencyjność regionu w Unii Europejskiej oraz o nową perspektywę finansową Unii Europejskiej, a dokładniej o to jak inwestować dla przyszłego wzrostu.

Potrzeba nam świeżego spojrzenia, odważnych wizji i nowatorskich pomysłów  – mówił dr Andrzej Malinowski, prezydent organizacji Pracodawcy RP. – Potrzebujemy mądrych, słownych i  oddanych swej pracy polityków, europarlamentarzystów, którzy w Brukseli będą dbali o globalne i lokalne interesy naszego kraju – zwracał uwagę dr Malinowski w kontekście nadchodzących wyborów.

O szansach, potencjale i atutach województwa powiedział marszałek Władysław Ortyl. Zwrócił uwagę na sens debaty zorganizowanej przez organizację Pracodawcy RP ze względu na troskę o przyszłość i perspektywy rozwojowe województwa.

Pamiętajmy, że regulacje prawne, które powstają w Unii Europejskiej, a które dotyczą przyszłej perspektywy finansowej, są niezmiernie ważne podobnie ja te regulacje, które dotyczą przedsiębiorców. Rola i waga eurodeputowanych jest tutaj niezmiernie istotna – powiedział marszałek.

W każdej z 3 sesji kandydat otrzymywał 2 pytania. Po wszystkich odpowiedziach ad vocem do wygłoszonych racji odnosili się pracodawcy, w tym przypadku Wacław Szary z OPTeam S.A. oraz Ireneusz Drzewiecki, prezes Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Podkarpacka konferencja, to tak naprawdę 3 z 16 zaplanowanych przez Pracodawców RP. Pierwsza dokładnie 4 dni temu była w Szczecinie, a ostatnia przewidziana jest na 23 maja i odbyć ma się w Toruniu. Wszystkie konferencje, oprócz formy łączy jeszcze jedno, tzw. Biała Księga, czyli wynotowane w trakcie konferencji odpowiedzi na pytania. Białą Księgę, czyli swoista instrukcję, co należy poprawić w każdym z 16 województw Polski, Pracodawcy RP chcą złożyć w Sejmie 3 lipca.ź

źródło: Urząd Marszałkowski

 

12-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-wpisal-sie-do-bialej-ksiegi-o-planach-rozwoju-podkarpacia