REKLAMA

RZESZÓW. Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek 27 maja odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Rzeszowie, która znajduje się przy ulicy Inwestycyjnej.

DSC_0076_1

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem błogosławionej Karoliny. Przewodniczył jej biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Później zaproszeni goście udali się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Tutaj odbyły się główne uroczystości, które rozpoczęto złożeniem meldunku komendantowi głównemu PSP nadbryg. Andrzejowi Bartkowiakowi.

 

Podczas apelu wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz dyplom Komendanta Głównego PSP. Wyróżnionych zostało 60 podkarpackich strażaków. 11 z nich otrzymało awans na pierwszy stopień oficerski – młodszego kapitana. Młodych oficerów promował komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

W imieniu kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie pragnę serdecznie podziękować wszystkim strażakom za ofiarną i pełną poświęcenia służbę, za codzienny trud, za ratowanie życia ludzkiego i wszelkiego mienia, nawet z narażeniem własnego zdrowia i życia. Dzięki tej ciężkiej pracy i poświęceniu, społeczeństwo darzy nas sympatią i widzi w nas swoich autentycznych sprzymierzeńców, na których może liczyć w każdej sytuacji. Jest to powód do naszej dumy i satysfakcji. Szczególne gratulacje składam wszystkim, którym przyznane zostały odznaczenia i awanse. Niech te wyróżnienia będą mobilizacją do dalszej sumiennej służby – powiedział w inauguracyjnym przemówieniu podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

 

Uchwałą Rady Międzyregionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” województwa podkarpackiego Odznaką Honorową – Krzyżem Strażackim wyróżnieni zostali: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba oraz podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec.

Spotkanie ze strażakami stanowiło okazję do podziękowań wszystkim funkcjonariuszom za ich codzienną służbę. Słowa wdzięczności zostały także skierowane do pracowników cywilnych komend, emerytowanych strażaków oraz przedstawicieli służb i instytucji za okazywaną pomoc i ogromną życzliwość kierowaną pod adresem podkarpackich strażaków.

 

Podczas obchodów uroczyście otwarto nową siedzibę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Koszt budowy jednostki to ponad 17 milionów złotych.

DSC_0296_1

Jest to nowoczesny budynek składający się między innymi z: części administracyjno-biurowej, sal podziału bojowego, hali garażowej, części magazynowo-warsztatowej, stacji obsługi ODO przeznaczonej do prowadzenia przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań ochrony chemicznej, sali szkoleniowej, sali edukacyjnej „OGNIK” sprzyjającej kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży oraz komory dymowej niezbędnej do szkolenia strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych.

 

Źródło, zdjęcia: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie / gov.pl

 


28-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)