REKLAMA

RZESZÓW: Wkrótce demontaż zabytkowej kładki kolejowej nad dworcem głównym

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ze względu na planowane od lipca prace na stacji kolejowej Rzeszów Główny, zdemontowana zostanie zabytkowa kładka kolejowa. Jej część stanie na osiedlu Biała, nad rzeką Strug.

3_07_1

Foto: PKP-PLK

Od lipca ruszą prace remontowe na stacji Rzeszów Główny. By móc rozpocząć renowację, potrzebny jest demontaż zabytkowej kładki, która łączy dworzec z osiedlem 1000-lecia. Kładka powstała na przełomie XIX i XX wieku.

Przez lata obiekt wpisał się w krajobraz miasta. W obronie nadziemnego przejścia stanęli miłośnicy kolei, którzy napisali petycję przeciwko przenoszeniu kładki. Zebrali pod nią ponad półtora tysiąca podpisów.

W planach remontu rzeszowskiej stacji kolejowej jest budowa nowych peronów i przejścia podziemnego, który połączy Rzeszów Główny z ulicą Kochanowskiego. Kładka ma być usuwana etapami. Jej dwa przęsła trafią nad rzekę Strug na osiedlu Biała. Trwają rozmowy na temat rozlokowania pozostałych trzech elementów obiektu. Zabytkowe części kładki mają być utrzymywane przez samorząd województwa podkarpackiego.

18-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)