REKLAMA

RZESZÓW: Wizytacja drużyn strzeleckich (FOTO, VIDEO)

RZESZÓW. Uroczysta wizytacja drużyn strzeleckich stała się kolejnym celem obecności gen. dywizji Bogusława Packa w Rzeszowie. Po wystąpieniu na sesji sejmiku województwa generał udał się wspólnie z wicemarszałkiem Wojciechem Buczakiem na Plac Farny, gdzie odbyła się defilada i pokaz działań operacyjnych.

Asystujący gen. Packowi Wojciech Buczak złożył kwiaty pod pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. Chwilę wcześniej, podczas obrad sejmiku, wicemarszałek w swoim wystąpieniu skierowanym do uczestników wizytacji i radnych, nawiązał do zagadnień obronnych.

Dodatkowo zaznaczył, że kwestia zwiększania potencjału obronnego naszego kraju staje się obowiązkiem nie tylko centralnych organów państwa, ale niemal wszystkich obywateli.

Dlatego inicjatywa samorządowców w tej materii, mimo braku wyraźnych wskazań ustawowych, nie powinna być hamowana. Jednocześnie nie wykluczył, że w najbliższej przyszłości samorząd województwa podejmie aktywne działania w tej kwestii.

Źródło: strona internetowa Urzędu Marszałkowskiego/Mateusz Werner

Wystąpienie gen. dywizji Bogusława Packa na temat obronności Polski (VIDEO)

27-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-wizytacja-druzyn-strzeleckich-foto-video-adm007