REKLAMA

RZESZÓW: Wiemy, kto dostarczy świąteczne iluminacje. Ich koszt to ponad 1,2 mln zł

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek miasto wybrało ofertę na dostawę świątecznych dekoracji. Koszt realizacji zamówienia to blisko 1,2 miliona złotych.

Przechwytywanie_109

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Firma Multidekor Sp. z o.o. Sp.k. z Piastowa wygrała przetarg na dostawę świątecznych ozdób w Rzeszowie. Iluminacje zaczną być montowane 30 listopada, a termin ich działania przewidziano na datę od 1 grudnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku. Koszt realizacji zamówienia to 1 199 747 złotych. Miasto otrzymało również ofertę od Przedsiębiorstwa Wielobranżowego IPB Sp. z o.o (koszt zamówienia 1 228 634 złotych). Wybór padł jednak na pierwszą firmę.

Iluminacje świetlne ozdobią deptaki, ronda i ulice w Rzeszowie. Na Rynku stanie choinka imitująca świerk o wielkości 16,5 metra oraz element wolnostojący 3D, w kształcie autobusu z rogami i prezentami na dachu. Na ulicy 3 Maja zobaczymy natomiast zestaw elementów w formie zaprzęgu dwóch reniferów oraz sań z możliwością wsiadania. Za ratuszem, na skwerze Kazimierza Górskiego, zostanie zamontowana scenka złożona z sześciu “”wróżek””, po trzy w każdej niecce.

Bez tytułu_6

Foto: wizualizacje ozdób, które pojawią się na Rynku i ul. 3 Maja / BIP

Specjalne ozdoby pojawią się także na rondach. Na rondzie Jana Pawła Drugiego stanie dekoracja w formie napisu RZESZÓW okraszonego kokardą w towarzystwie prezentów. Rondo Pobitno zostanie ozdobione iluminacją 3D w formie Mikołaja na motorze żużlowym, a rondo Ulmów rozświetlą elementy w formie prezentów oraz latarnia przypominająca choinkę. Natomiast w okolicy Galerii Rzeszów, na ulicy Marszałkowskiej, pojawi się scenka 3D złożona z trzech bombek.

Bez tytułu4

Foto: wizualizacja ozdób na rondzie Jana Pawła II / BIP

Dodatkowo na wielu ulicach, począwszy od Rynku, ozdobione iluminacjami będą słupy oświetleniowe. Tego typu ozdoby pojawią się w następujących miejscach: ulica Kościuszki, ulica Grunwaldzka, plac Farny, ulica 3 Maja, ulica Matejki, ulica Sokoła, ulica Mickiewicza, ulica Słowackiego, ulica Jagiellońska, wiadukt Tarnobrzeski, ulica Marszałkowska, ulica Cieplińskiego, ulica Lisa-Kuli, plac Śreniawitów, ulica Kilara, ulica Kopisto, Most Zamkowy, rondo Rejtana-Niepodległości-Kopisto, ulica Piłsudskiego, ulica Grottgera, ulica Asnyka, ulica Krakowska, wiadukt Śląski, rondo MSW, ulica Hetmańska, ulica W. Pola, ulica Poznańska, rondo Kuronia, a także rondo Pileckiego.

beztyulu6

Foto: wizualizacja ozdób na zieleńcu przy ul. Marszałkowskiej / BIP

(kc)

Źródło: BIP

08-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-wiemy-kto-dostarczy-swiateczne-iluminacje-ich-koszt-to-ponad-12-mln-zl-3245-00r2kc