REKLAMA

RZESZÓW. Więcej zachorowań na grypę. Szpital PRO-FAMILIA zakazał odwiedzin na oddziałach!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie wstrzymał do odwołania odwiedziny na wszystkich oddziałach szpitala. Decyzja ta jest związana ze zwiększoną w lutym zachorowalnością na grypę.

hospital-1802679_1280

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie, w związku z większą zachorowalnością na grypę, wprowadził zakaz odwiedzin na wszystkich swoich oddziałach.

Szanowni Pacjenci! Myśląc o Państwa bezpieczeństwie, nowo narodzonych dzieci oraz personelu medycznego w związku ze zwiększoną ilością zachorowań na grypę wprowadzamy całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach. Gdy odwiedziny ponownie będą możliwe – damy od razu znać – czytamy w komunikacie szpitala na Facebooku.

Zgodnie ze środowym komunikatem na temat sytuacji epidemiologicznej grypy w województwie podkarpackim, jaką przedstawiła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, w okresie od 16 do 22 lutego zanotowano więcej zachorowań na grypę niż w poprzednich latach: W 2020 roku – 6562, w 2019 roku – 3971, w 2018 roku – 4733.

Grypa to ostra choroba zakaźna wywoływana przez wirus grypy, który atakuje drogi oddechowe. Jej niebezpieczeństwo polega głównie na możliwości wystąpienia licznych powikłań. Najczęstsze jej objawy to: gorączka, ból gardła, bóle mięśniowo-stawowe, ból głowy, a także kaszel i duszności.

Zarażenie wirusem grypy następuje poprzez drogą kropelkową, gdy osoba chora mówi, kicha lub kaszle. Grypa jest przenoszona poprzez kontakt bezpośredni, ponieważ na przykład zakrycie ust ręką przy kichaniu, czy kasłaniu, powoduje przeniesienie na nią śluzu wraz z wirusem (kasłanie powinno odbywać się w zgięcie łokciowe). Dlatego warto pamiętać o częstym myciu rąk.

Źródło: Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA / Facebook, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia

27-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-wiecej-zachorowan-na-grype-szpital-pro-familia-zakazal-odwiedzin-na-oddzialach-4497-00r2kc