REKLAMA

RZESZÓW: Weekend pod znakiem promili. Zatrzymano 8 pijanych kierowców!

RZESZÓW, POWIAT / PODKARPACIE. W miniony weekend na terenie powiatu rzeszowskiego policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich uczestniczył w wypadku drogowym, kolejny kierując ciągnikiem uderzył w ogrodzenie posesji, a zatrzymany do kontroli drogowej kierujący mitsubishi znieważył interwencyjnych funkcjonariuszy. Wśród ujawnionych nietrzeźwych była nawet 16-latka kierująca motorowerem i obywatelka Ukrainy.

72597917_408302846408813_576075691305467904_n
Foto: policja.pl

W piątek policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców. Przed godziną 15:00 na ulicy Chełmońskiego w Rzeszowie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego kią. Badanie wykazało, że prowadził auto mając ponad 2,3 promila zawartości alkoholu. Tego samego dnia w Kamieniu funkcjonariusze zatrzymali 16-lakę, kierującą motorowerem. Badanie wykazało u niej niemal 1,5 promila.

Trzej kolejni kierowcy jadący na “podwójnym gazie” wpadli w sobotę. Około godziny 15:30 w Pogwizdowie Nowym kierujący skodą zderzył się z kierującym peugeotem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił mu pierwszeństwa. W zdarzeniu ranny został 19-letni kierowca peugeota. Jak się okazało, kierujący skodą był pijany, miał ponad 1,7 promila.

W tym samym czasie policjanci z rzeszowskiego komisariatu na Nowym Mieście interweniowali na ulicy Studzianki. Tam 27-letni mieszkaniec Rzeszowa, nie posiadający uprawnień do kierowania, wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało u niego 2,6 promila zawartości alkoholu.

Także w sobotę około godziny 22:30 policjanci drogówki kontrolowali kierowcę mitsubishi na ul. Strzelniczej w Rzeszowie. Pierwsze badanie wykazało u niego ponad 2,2 promila. 34-latek odmówił dalszych badań. Podczas interwencji kierowca mitsubishi znieważył policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu odpowiedzialność zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości jak i znieważenie policjantów.

W niedzielę w nocy policjanci ujawnili troje nietrzeźwych kierowców. Już około godziny 2:50 w Rzeszowie zatrzymali 33-latka. Kierujący oplem w stanie nietrzeźwości wjechał do przydrożnego rowu. Badanie wykazało u niego ponad 2,3 promila.

Kilka minut później policjanci z rzeszowskiego Śródmieścia na ul. Słowackiego kontrolowali obywatelkę Ukrainy. Kierująca renaultem 22-latka miała ponad 0,6 promila i nie posiadała uprawnień do kierowania. Do wyjasnienia sprawy kobieta została zatrzymana. O godzinie 3:20 policjanci z Tyczyna ujawnili nietrzeźwego kierowcę mitsubishi. 21-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego kierował samochodem, mając ponad 1,8 promila.

Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. Sprawą 16-latki zajmie się Sąd Rodzinny w Rzeszowie.

Źródło: Podkarpacka Policja

07-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-weekend-pod-znakiem-promili-zatrzymano-8-pijanych-kierowcow-4229-00r2kc