REKLAMA

RZESZÓW. We wtorek protest przeciwko lex TVN

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie i w wielu miastach w całej Polsce odbędą się protesty pod hasłem: “Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”. Będą to protesty przeciwko tzw. lex TVN.

230717898_4119200351490162_5296087720326187040_n

Foto (2): materiały organizatorów

 

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła projekt Prawa i Sprawiedliwości, który zakłada zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji.

Według opozycji i dużej grupy dziennikarzy zmiany w projekcie są wymierzone bezpośrednio w Grupę TVN. Mają one uniemożliwić stacji TVN uzyskanie koncesji na rozpowszechnianie swoich kanałów.

Jeżeli zmiany dojdą do skutku, stacja musiałaby pozbyć się 51 procent udziałów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ma to skłonić firmę Discovery do wycofania się z inwestycji na polskim rynku medialnym.

 

We wtorek, na dzień przed debatą o lex TVN, jaka ma się odbywać w Sejmie, w całej Polsce, w tym w Rzeszowie odbędą się protesty pod hasłem: “Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”.

aa_2

 

My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce. Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska! – piszą organizatorzy protestu.

W Rzeszowie protest rozpocznie się o godzinie 18:00 (wtorek, 10 sierpnia).

 

08-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)