REKLAMA

RZESZÓW. Warchoł chce uhonorowania Ferenca specjalną uchwałą

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 19 lutego wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w piśmie skierowanym do przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca zwrócił się, by odchodzący prezydent Tadeusz Ferenc został uhonorowany specjalną uchwałą.

Przechwytywanie_122
Foto: archiwum Esanok.pl

Szanowni Państwo, drodzy przyjaciele, zwróciłem się do Rady Miasta Rzeszowa z inicjatywą uhonorowania Pana Tadeusza Ferenca, byłego Prezydenta Miasta Rzeszowa specjalną uchwałą – potwierdził w sobotę 20 lutego na Facebooku Marcin Warchoł.

W piśmie minister Warchoł podkreślił, że Tadeusz Ferenc, sprawując swój urząd przez 18 lat, sprawił, że Rzeszów ciągle się rozwija.

Rzeszów jako Stolica Innowacji przoduje w prestiżowych rankingach, wygrywając z większymi miastami. Nasze kochane miasto, bo również jestem jego mieszkańcem, rozkwita z roku na roku, co zawsze z dumą podkreślam. Biorąc to wszystko pod uwagę zachęciłem Państwa Radnych do podjęcia takiej uchwały – pisze Marcin Warchoł.

Szanowni Państwo “zgodą małe rzeczy wzrastają, niezgodą nawet największe się rozpadają” głosi łacińskie powiedzenie, serdecznie zapraszam wszystkich Państwa Radnych do współpracy ponad podziałami, dla dobra Miasta Rzeszowa, ponieważ to Mieszkańcy Rzeszowa są najważniejsi. Wspólnie pracujemy dla ich dobra – dodał wiceminister.

 

Przypomnijmy, że wiceminister sprawiedliwości i poseł Solidarnej Polski Marcin Warchoł pojawił się podczas konferencji, kiedy to Tadeusz Ferenc ogłosił rezygnację ze stanowiska prezydenta Rzeszowa.

Odchodzący prezydent oficjalnie poparł kandydaturę w przedterminowych wyborach Marcina Warchoła, podkreślając, że jego kandydatura gwarantuje dalszy rozwój miasta.

Marcin Warchoł podkreślił, że wystartuje w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa jako kandydat bezpartyjny.

Będę startował jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i niezależny. Rezygnuję z polityki warszawskiej na rzecz pracy dla Rzeszowa. Chcę wykorzystać moje bogate doświadczenia w pracy w rządzie, w sejmie, u Rzecznika Praw Obywatelskich. I chcę, żebyśmy wspólnie, razem dalej Rzeszów rozwijali. Moją partią od dzisiaj jest Rzeszów – mówił w trakcie konferencji Marcin Warchoł.

Źródło: red., Marcin Warchoł / Facebook

21-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.