REKLAMA

RZESZÓW: Wakacyjne wieczory z muzyką organową i kameralną

To już 27. edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w katedrze oraz rzeszowskich kościołach. W Rzeszowie zameldują się przedstawiciele różnych obszarów kulturowych Europy.

muzyka kam

foto: materiały nadesłane

Na tegorocznym festiwalu wystąpią wybitni zagraniczni i polscy wirtuozi organów oraz instrumentaliści. Nie zabraknie również wokalistów. Rzeszowski program podzieli się na dwa cykle, a każdy z koncertów będzie odmienny pod względem repertuaru.

Podczas koncertu inauguracyjnego w katedrze (niedziela, 8 lipca) będzie można usłyszeć polską muzykę chóralną z okazji przypadającej na ten rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Głównym tegorocznym organizatorem festiwalu jest po raz pierwszy Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE. Wstęp na wszystkie koncerty będzie wolny. Nie zabraknie pięknych dźwięków organów, skrzypiec, marimby, wibrafonu, waltorni, fletu, puzonów, ale przede wszystkim ludzkiego głosu.

Redakcja

06-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-wakacyjne-wieczory-z-muzyka-organowa-i-kameralna-6875