REKLAMA

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA powstanie hybrydowa sala operacyjna!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jeszcze przed końcem 2020 roku rozstrzygnięto przetarg na stworzenie hybrydowej sali operacyjnej w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Będzie to jedna z nielicznych takich sal w kraju i pierwsza w województwie podkarpackim. Koszt jej budowy to prawie 11,5 miliona złotych.

medical-5051152_960_720
Foto: pixabay.com

Firma Philips Polska z Warszawy wybuduje nowoczesną hybrydową salę operacyjną w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Oprócz niej, w ramach przetargu powstanie też dwułóżkowa sala na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz zostanie zakupiony angiograf, aparat rentgenowski, który pozwala na wizualizację wnętrza naczyń krwionośnych.

Kwota, jaką szpital chciał przeznaczyć na wykonanie inwestycji opiewała na 8 229 026 zł. Ostatecznie inwestycja zostanie wykonana za 11 490 837 zł. Nowoczesna sala operacyjna zostanie oddana do użytku na III piętrze szpitala.

Hybrydowa sala operacyjna pozwoli na przeprowadzanie skomplikowanych operacji kardiologicznych lub kardiochirurgicznych w przypadkach, gdy ze względu na stan zdrowia nie można stosować klasycznych metod kardiologii.

Źródło: red., BIP SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie

06-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-szpitalu-mswia-powstanie-hybrydowa-sala-operacyjna-7196-00r2kc