REKLAMA

RZESZÓW: W Szkole Podstawowej nr 1 miasto wymieni dach. Rusza przetarg

RZESZÓW / PODKARPACIE. Znajdująca się w ścisłym centrum miasta Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza będzie miała nowy dach. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił właśnie przetarg na jego wykonanie.

GB230814KPsp-02

„Jedynka” jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek przy ulicy Bernardyńskiej jest sukcesywnie remontowany i doposażany, ostatnio otwarto tutaj odnowiony plac zabaw, który służy zarówno uczniom szkoły, jak i mieszkańcom okolicy. Jego modernizacja kosztowała 253 tys. zł.

Aktualny przetarg dotyczy kompleksowego remontu dachu na budynku. Obejmie on zarówno naprawę konstrukcji i kominów, jak również montaż nowych rynien, włazów i przede wszystkim pokrycia. Zadaniem wykonawcy będzie wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.

Staramy się regularnie inwestować w szkoły, bo chcę aby uczniowie kształcili się w jak najlepszych warunkach. Aktualnie realizujemy kilka dużych zadań, jak chociażby budowa hal sportowych przy Zespole Szkół nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym, czy rozbudowa SP 13 na osiedlu Staromieście. Doraźne remonty i modernizacje są realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez dyrektorów wszystkich placówek do ratuszamówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na oferty od wykonawców zainteresowanych tym zadaniem miasto czeka do 29 sierpnia. Firma, która wygra przetarg będzie miała 9 miesięcy na zakończenie wszystkich zleconych prac.

źródło: materiały nadesłane/ UM Rzeszszowa

fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

16-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)