REKLAMA

RZESZÓW. W środę utrudnienia w ruchu przy zaporze

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (23 czerwca) przy moście Karpackim (zapora) wystąpią utrudnienia w ruchu.

most karpacki1_1

Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

Utrudnienia rozpoczną się o godzinie 8:00 i mogą potrwać do godziny 18:00. Będą polegały na wyłączeniu prawego pasa ruchu na moście Karpackim.

Chodzi o pas, z którego korzystają kierowcy jadący aleją Powstańców Warszawy od strony Nowego Miasta w kierunku skrzyżowania z ulicą Hetmańską.

 

Przeprawy dla rowerzystów powstają przy mostach: Lwowskim, Narutowicza i Karpackim (zapora).

Kładki na moście Narutowicza i moście Karpackim wykonuje firma INTOP Tarnobrzeg, która za ich realizację zaproponowała 4,38 miliona złotych (most Narutowicza) i 3,84 miliona złotych (most Karpacki). 2,87 miliona złotych będzie natomiast kosztowała budowa kładki przy moście Lwowskim, jaką wykonuje firma INTOP Warszawa.

Przy moście Narutowicza przebiega ciepłociąg. Na jego konstrukcji zostanie dobudowana jedna z zaplanowanych do realizacji kładek. Dwie pozostałe powstają od podstaw. Wykonawcy mają za zadanie przebudować wszystkie niezbędne instalacje, zamontować oświetlenie, odwodnienie i chodniki.

Łączny koszt budowy przepraw rowerowych to ponad 11 milionów złotych. Inwestycja jest dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa, BIP Miasta Rzeszowa

23-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)