REKLAMA

RZESZÓW: W środę nadzwyczajna sesja Rady Miasta ws. Marszu Równości!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę na wniosek radnych PIS-u odbędzie się XIV nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Przedmiotem obrad ma być stanowisko Rady Miasta w sprawie Marszu Równości.

c959bcf4e714076a006c415702f1

Foto: pixabay.com

W środę 12 czerwca 2019 roku o godzinie 16:30 rozpocznie się XIV nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Miejscem obrad będzie sala posiedzeń Ratusza.

W porządku obrad znalazła się uchwała Rady Miasta Rzeszowa w sprawie przyjęcia oświadczenia zawierającego stanowisko dotyczące sprzeciwu wobec organizacji w Rzeszowie Marszu Równości. Sesja odbędzie się na wniosek Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Treść oświadczenia:
1. Mając na względzie ekscesy wywoływane przez organizatorów tzw. marszów równości w Polsce, Rada Miasta Rzeszowa uważa, że organizacje podobnego marszu 22 czerwca w Rzeszowie stanowi zagrożenie dla poszanowania spokoju publicznego, w tym zagrożenie dla zdrowia i mienia.

2. Rada Miasta Rzeszowa wzywa Prezydenta Miasta Rzeszowa do skorzystania z zapisu art 8 ustawy Prawo o zgromadzeniach i zakazania przeprowadzenia marszu w Rzeszowie.

3. Rada Miasta pozostaje krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie.

Uzasadnienie:

Dotychczasowy przebieg marszów równości w Polsce pokazuje, że środowiska organizujące te marsze nie potrafią powstrzymać się od prezentowania treści, które uderzają we wrażliwość kulturową i uczucia religijne Polaków. Marsze te wpisują się także w szersze działania polityczne nachalnego narzucania ideologii podważającej podstawowe wartości kultury i podważającej społeczne znaczenie rodziny w Polsce. Działania te są szczególnie szkodliwe dla przyszłości społecznej, ekonomicznej i kulturowej naszego społeczeństwa.

Zjawiska powyższe wywołują coraz większe oburzenie i sprzeciw społeczny. Znajduje to wyraz w coraz większej liczbie inicjatyw, protestów i kontrdemonstracji przeciw takim formom aktywności publicznej. To sprawia, że organizacja marszu równości w Rzeszowie i reakcja na niego szerokich środowisk o zdecydowanie odmiennych poglądach (w liczbie kilkudziesięciu wniosków o kontrdemonstracje) może stanowić zagrożenie porządku publicznego, bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców.

Nie podważając prawa każdego człowieka do wyrażania swoich poglądów oraz prawa do własnego stylu życia, należy stwierdzić, że przeprowadzenie marszu równości w Rzeszowie stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i mienia mieszkańców. Zachodzą więc przesłanki, aby na podstawie art. 8 ustawy Prawo o zgromadzeniach zakazać przeprowadzenia tego marszu.

Źródło: bip.erzeszow.pl

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-srode-nadzwyczajna-sesja-rady-miasta-ws-marszu-rownosci-8135-00r2kc