REKLAMA

RZESZÓW. W środę meta 3. etapu Tour de Pologne. Będą utrudnienia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę światowa czołówka kolarzy biorąca udział w Tour de Pologne pojawi się w Rzeszowie. W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszow-meta-3-etapu-78-Tour-de-Pologne

Foto: Tour de Pologne / materiały prasowe

 

Peleton jednego z największych wyścigów kolarskich na świecie wystartuje do trzeciego etapu w Sanoku (godz.13.00 start honorowy) i w Zahutyniu (start ostry – 13.10). Po przejechaniu przez Ustrzyki Dolne (14.18), okolice Hotelu Arłamów (15.03), Kalwarię Pacławską (15.48), Kańczugę (17.27), Łańcut (17.51), Albigową (17.57), Malawę (18.08) wjedzie do Rzeszowa (ul. Św. Rocha) o godz. 18.17.

Dalej kolarze pojadą ulicami: Niemierskiego, Niepodległości, Kopisto. Po przejechaniu przez ostatniego kolarza skrzyżowania Kopisto z ul. Podwisłocze (ok. g.18.22) ruch zostanie otwarty.

Kolejne ulice, czyli: Most Zamkowy, plac  Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego, ponownie Lisa Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto, ponownie most Zamkowy, Lisa Kuli i Cieplińskiego – tworzą pętlę finiszową etapu. Metę, zlokalizowaną na al. Cieplińskiego kolarze powinni osiągnąć o. godz. 18.33.

 

Wspomniana trasa pętli po Rzeszowie będzie zamknięta od godz. 14.20 do 18.40.

Warto dodać, że trasa tej pętli obejmuje bardzo obciążoną ruchem tranzytowym al. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze. Ruch na tym odcinku nie będzie wstrzymany ani na moment, lecz ograniczony. Dla potrzeb kolarzy będą wydzielone dwa pasy ruchu od strony Stadionu Miejskiego, natomiast dwoma pozostałymi (od strony zalewu) będzie się odbywał ruch w dwóch kierunkach – po jednym pasie w każdą stronę.

Najdłużej, bo w godzinach 6.30 – 21.00 będą całkowicie wyłączone z ruchu al. Cieplińskiego i Lisa Kuli, ze względu na  montaż, a następnie demontaż elementów scenografii linii mety. W ograniczonym czasie będzie się tylko odbywał ruch autobusów miejskich.

Podane wyżej godziny przejazdów są orientacyjne i zakładają szybkość peletonu – 42 km/h. Gdyby za względów pogodowych lub innych tempo było wolniejsze, to czasy ulegną korekcie.

 

Firma Lang Team – główny organizator Wyścigu, wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa oraz władzami samorządowymi innych miejscowości przez które będzie przebiegać trasa etapu z Sanoka do Rzeszowa dokładają wszelkich starań, aby było zapewnione bezpieczeństwo zarówno kolarzy, kibiców oraz wszystkich użytkowników dróg, przez które prowadzi trasa Wyścigu. Będzie ona zabezpieczana przez Policję, którą będą wspierać druhowie z OSP, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i wolontariusze. Dla bezpieczeństwa własnego oraz innych należy bezwzględnie przestrzegać ich poleceń – przekazuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

 

Źródło: materiały nadesłane

 

09-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)