REKLAMA

RZESZÓW: W środę KOD zaprotestuje “w obronie niezależności polskiego sądownictwa”

 RZESZÓW / PODKARPACIE. Komitet Obrony Demokracji organizuje protest pod hasłem: “Dziś Sędziowie – jutro Ty!”. W środę pod Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie odbędzie się demonstracja “w obronie niezależności polskiego sądownictwa”.

 

W czwartkowy wieczór posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów powszechnych i Sądu Najwyższego. Według niego pojawi się “możliwość złożenia z urzędu takich sędziów, którzy domniemywaliby sobie możliwość podważania Krajowej Rady Sądownictwa”. W projekcie są też przewidywane zmiany w procedurze wyboru pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Obóz rządowy wypowiada tym samym otwartą wojnę niezależnemu wymiarowi sprawiedliwości, ukierunkowując Polskę bezpośrednio na wystąpienie z Unii Europejskiej. Nie można bowiem być w tej wspólnocie i zarazem wprowadzać do systemu prawnego rozwiązań, które mają uniemożliwić stosowanie prawa europejskiego – czytamy w oświadczeniu Komitetu Obrony Demokracji.

 

W środę (18 grudnia) przed sądami w różnych miastach Polski, również w Rzeszowie, odbędą się demonstracje KOD-u “w obronie niezależności polskiego sądownictwa”. Rzeszowska demonstracja zostanie zorganizowana o godzinie 18:00 przed siedzibą Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

 

17-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-srode-kod-zaprotestuje-w-obronie-niezaleznosci-polskiego-sadownictwa-1115-00r2kc