REKLAMA

RZESZÓW. W sobotę utrudnienia w ruchu przy zaporze

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w sobotę (19 czerwca) w okolicach mostu Karpackiego (zapora) wystąpią utrudnienia w ruchu.

most karpacki1_1

Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

W sobotę, w godzinach od 7:00 do 18:00 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Utrudnienia będą spowodowane montażem elementów kładki rowerowej, która powstaje przy Moście Karpackim, czyli zaporze. Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na pozostałych dwóch pasach ruchu od strony zalewu.

 

Przeprawy dla rowerzystów powstają przy mostach: Lwowskim, Narutowicza i Karpackim (zapora).

Kładki na moście Narutowicza i moście Karpackim wykonuje firma INTOP Tarnobrzeg, która za ich realizację zaproponowała 4,38 miliona złotych (most Narutowicza) i 3,84 miliona złotych (most Karpacki). 2,87 miliona złotych będzie natomiast kosztowała budowa kładki przy moście Lwowskim, jaką wykonuje firma INTOP Warszawa.

Przy moście Narutowicza przebiega ciepłociąg. Na jego konstrukcji zostanie dobudowana jedna z zaplanowanych do realizacji kładek. Dwie pozostałe powstają od podstaw. Wykonawcy mają za zadanie przebudować wszystkie niezbędne instalacje, zamontować oświetlenie, odwodnienie i chodniki.

Prace powinny zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2021 roku, choć wykonawcy deklarują, że kładki będą oddane do użytku dwa miesiące wcześniej. Łączny koszt budowy przepraw rowerowych to ponad 11 milionów złotych. Inwestycja jest dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa, BIP Miasta Rzeszowa

 

19-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.