REKLAMA

RZESZÓW. W sobotę protest wspierający “Marsz Tysiąca Tóg”

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 stycznia w Warszawie odbędzie się “Marsz Tysiąca Tóg”. Protest przeciwko zmianom w ustawach związanych z sądownictwem zostanie zorganizowany między innymi w Rzeszowie.

 

11 stycznia (sobota) o godzinie 15:00 pod Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie (ulica Piłsudskiego 28) odbędzie się protest wspierający “Marsz Tysiąca Tóg”. Manifestacja jest skierowana przeciwko ostatnim zmianom w ustawach o sądownictwie. Marsz odbędzie się w Warszawie o tej samej godzinie i przejdzie trasą od budynku Sądu Najwyższego, dalej ruszy w stronę Pałacu Prezydenckiego, a zakończy się pod Sejmem. Hasło marszu brzmi: “Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy”.

W grudniu 2019 roku nastąpiło niespotykane jak dotąd natężenie działań rzeczników dyscyplinarnych, nasilała się kampania oszczerstw wobec sędziów, pojawiły się bezprecedensowe ataki ze strony reprezentantów władzy wykonawczej na Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego i Sędziów Sądu Najwyższego, a wreszcie – przyjęcie przez Sejm tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać swobodę wypowiedzi sędziów i karać ich surowo w sposób bardzo uznaniowy – informują w wydarzeniu na Facebooku Rebelianty Podkarpackie.

Sędziowie powinni pozostać niezawiśli i niezależni od władzy politycznej. Chcemy aby Polska pozostała częścią europejskiego systemy prawnego. Chcemy zatem przestrzegania prawa UE, w tym wyroków TSUE. Inaczej czeka nas marginalizacja, a w dłużej perspektywie – PolExit – dodają organizatorzy.

“Marsz Tysiąca Tóg” ma być cichym protestem bez przemówień i wznoszenia haseł. Prawnicy są proszeni przez organizatorów o zabranie tóg oraz symboliczne zaklejenie ust. – Pozostałe osoby prosimy o ubranie się w kolorze czarnym, w geście solidarności z prześladowanymi przez władzę polityczną sędziami – czytamy w komunikacie.

81722956_918894858508234_1401526125938606080_n

Źródło: Facebook, Rebelianty Podkarpackie, “Marsz Tysiąca Tóg”

11-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-sobote-protest-wspierajacy-marsz-tysiaca-tog-9547-00r2kc