REKLAMA

RZESZÓW: W sobotę II Marsz Równości. Znamy trasę!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Znana jest już trasa II Marszu Równości. Wyruszy on w sobotę o godzinie 14:00 z mostu Narutowicza.

57240514_648473125609467_6371133256863055872_oFoto: facebook.com/marsz.rownosci.rzeszow

Zgodnie z ustaleniami z miastem zmodyfikowaliśmy trasę w celu uniknięcia konfliktu z imprezami Europejskiego Stadionu Kultury. Tak, jak zapowiadaliśmy, zbieramy się przy moście Narutowicza, przy prawym brzegu Wisłoka. Stamtąd idziemy ulicą Wierzbową do ul. Rejtana, w stronę ul. Piłsudskiego. Idziemy nią, aż do okrągłej kładki i skręcamy pod Urząd Wojewódzki. I tam, tak jak rok temu, marsz zakończy się przemówieniami – informują organizatorzy marszu na swoim Facebooku.

Trasa II Marszu Równości w Rzeszowie:

 

Pierwszy Marsz Równości osób LGBTQ, który odbył się w Rzeszowie zgromadził około 1500 osób. W akcji kartkowej marsz wsparli wówczas: Robert Biedroń, Lalka Podobińska, Ewa Wanat, Kayah, Yanis Varoufakis Greek, Terry Reintke, ekipa z “Przy Kawie o sprawie”, Peter Tatchell, Sylwia Chutnik, Mikołaj Milcke i wiele, wiele innych osób. Do dziś nie możemy uwierzyć, że wsparła nas nawet Cynthia Nixon for New York z serialu “Seks w wielkim mieście”.

W dniu marszu zgłoszono też 11 kontrdemonstracji. O bezpieczeństwo mieszkańców zadba Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Źródło: facebook.com/marsz.rownosci.rzeszow

21-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-sobote-ii-marsz-rownosci-znamy-trase-6910-00r2kc