REKLAMA

RZESZÓW: W sobotę druga pikieta wspierająca nauczycieli

RZESZÓW / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę przed I LO (ulica 3 Maja) odbędzie się pikieta, która ma być wyrazem wsparcia dla strajkujących nauczycieli. To już drugie tego typu wydarzenie w stolicy województwa.

Baner.-Protest-2019 (1)

Foto: znp.edu.pl

W sobotę 13 kwietnia zorganizowana zostanie w Rzeszowie manifestacja wspierająca strajk nauczycieli. Pikieta rozpocznie się o godzinie 14:00. Miejscem, w którym zgromadzą się zwolennicy żądań nauczycieli będzie teren przed I LO (ulica 3 Maja). Pikieta ma się odbyć pod hasłem: “Jesteśmy z nauczycielami”. Organizatorem akcji są działacze partii Razem.

– Wspólnie w geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami: My Obywatele – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie. Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny – piszą w facebookowym wydarzeniu organizatorzy pikiety.

– Tylko razem mamy szansę na prawe i sprawiedliwe państwo. Solidarność to ważna rzecz – pokażmy ją – w tym nasza siła! – apelują organizatorzy.

W środę Związek Nauczycielstwa Polskiego uruchomił fundusz strajkowy. Patronat pełni nad nim stowarzyszenie Wspieram Nauczycieli.

Pierwsza rzeszowska pikieta wspierająca żądania nauczycieli odbyła się w ostatni poniedziałek, czyli w dniu rozpoczęcia strajku ZNP. Pracownicy szkół i przedszkoli walczą o wyższe wynagrodzenia. Na szczęście egzaminy gimnazjalne odbywają się w podkarpackich szkołach zgodnie ze wcześniejszym harmonogramem.

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.