REKLAMA

Rzeszów w sobotę bawi się aktywnie. Zobacz relację z Wiosennej Imprezy na Orientację (ZDJECIA)

RZESZÓW. Dziś odbyła się trzecia Wiosenna Impreza na Orientację, w której udział wzięło ponad 200 osób. Impreza zgromadziła całe rodziny, łącznie ze swoimi czworonożnymi pupilami.  Jak bawili się uczestnicy?

Wiosenna Impreza na orientację, to bieg w którym poszczególne drużyny muszą odnaleźć się w terenie w jak najkrótszym czasie oraz dotrzeć na linię mety.  W tym roku uczestnicy do wyboru mieli 3 trasy: 6 km, 15 km i 30 km.

Arkadiusz Mach, organizator Wiosennej imprezy, mówi, że pomysł na tego typu imprezę zrodził się w jego głowie 3 lata temu.

Niestety w Rzeszowie bieganie na orientacje nie jest rozpowszechnione. Co raz bardziej popularne jest bieganie, ale równie ciekawe może być bieganie w terenie z mapą, które angażuje nie tylko  ciało, ale też umysł. Trasy tak są skonstruowane, żeby udział mogli wziąć nie tylko wysportowani ale tez dzieci i całe rodziny.  – mówi.

Postanowiliśmy wiec sprawdzić, jak bawili się uczestnicy.

Ola i Jędrek to mama z synem, którzy próbowali swoich sił w biegu na 15 km.  Spotykamy ich przed startem.

Bierzemy udział w Imprezie, bo nie mamy co robić w sobotę. Taki sposób spędzenia wolnego  czasu jak najbardziej nam odpowiada. – mówi Ola.

Z kolei Karola, Alana i Piotra, spotykamy gdy pilnie studiują mapę.

IMG_8793nn

Jesteśmy z nowopowstałej  grupy harcerskiej. Chcemy spróbować swoich sił, sprawdzić się. Biegniemy w trasie na 6 kmmówią.

Spotykamy nie tylko chłopców, ale też dziewczyny.

Chcemy wziąć udział w biegu, bo lepiej robić to, niż siedzieć przed telewizorem, czy chodzić gdzieś po mieście. Lubimy aktynie spędzać czasodpowiadają na pytanie, dlaczego biorą udział w Imprezie.

Uczestników spotykamy również na trasie.

Rok temu brałem udział w Wiosennej Imprezie z innym kolegą na 30 km. Teraz biegnę z Kamilem na 15. Zdobyliśmy już jeden punkt kontrolny. Fajnie jest spędzać czas w taki sposób  – mówi Michał.

Kamil, Szymon i Patrycja biegli na 30 km.

Jesteśmy wytrzymali. Biegniemy na 30 km i  damy rade. – odpowiadają na pytanie, jaką trasę wybrali.

W imprezie wzięło udział ponad 200 osób. Organizatorzy przewidują kontynuację w przyszłym roku.

22-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-sobote-bawi-sie-aktywnie-zobacz-relacje-z-wiosennej-imprezy-na-orientacje-zdjecia