REKLAMA

Rzeszów w rękach studentów. Co będzie się działo na “Kulturaliach 2014”? (FILM)

RZESZÓW. Przez 9. dni Rzeszów będzie należał do studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gwiazdami tegorocznego święta żaków będzie m.in. Kamil Bednarek, O.S.T.R, Strachy na Lachy i Luxtorpeda. Nie zabraknie także kulturalnych atrakcji, niespodzianek i konkursów. Dobrą informacją dla wszystkich którzy chcą dołączyć do wspólnej zabawy jest to, że w tym roku imprezy odbędą się za darmo. 

studenci1

KultURalia rozpoczną się z wielką pompą – BEZPŁATNYMI koncertami na miasteczku akademickim Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym roku będziemy się bawić przy muzyce takich gwiazd jak: Strachy na Lachy, Kamil Bednarek, Luxtorpeda, O.S.T.R. Tegoroczną niespodzianką będzie koncert patriotyczny na którym miałyby wystąpi gwiazdy polskiego Hip Hop’u z autorskim programem nawiązującym do wydarzeń z II wojny światowej. – Mamy już zespół firma, jeśli uda się pozyskać środki finansowe na pozostałe zespoły stworzymy jedyny w takim rodzaju program artystyczny, który do tej pory nie był prezentowany na plenerach juwenaliowych – podkreślił Dawid Paśko, koordynator Festiwalu „Kulturalia 2014”.

Fani sportu też znajdą coś dla siebie na tegorocznych kulturaliach. Będą czekać na nich zawody sportowe (szachy, siatkówka, koszykówka, tenis, kajaki nad zalewem, test coopera), pobudka i śniadanie na trawie, warsztaty tańca z ogniem, warsztaty wizażu, pokazy sztuk walki, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i wiele innych.

Na tym jednak zabawa się nie skończy. Przez cały tydzień będą odbywały się KultURaliowe imprezy. Wiele z nich pamiętamy z ubiegłego roku – Indeks Kulturalny (zwiedzanie rzeszowskich muzeów), Dni Smakosza (promocje i zniżki w rzeszowskich barach), Oczyma Niewidomych (happening na Uniwersytecie), Global Village (akcja studentów z wymiany ERASMUS), Wieczór KultURożerców (seans w kinie), Spotkania z Teatrem oraz tegoroczne nowości – Uniwersyteckie Dyktando i wieczory muzyczne w rzeszowskich pubach, klubach i Pod Palmą. W tym roku KultURalia zakończy nowy projekt pn. „Student ma Talent”. – Konkurs będzie zorganizowany dla wszystkich studentów z Uczelni Podkarpackich. „Student ma Talent” możemy przyrównać do programu telewizyjnego „Mam Talent”, jednak realizowanego we własnej autorskiej formule. Spośród wszystkich studentów zostanie wyłonionych 15 osób, które zakwalifikują się do gali finałowej, która odbędzie się w ostatni dzień kulturaliów 16 maja w instytucie Muzyki. W jury będzie zasiadać m.in. osoba z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa czy też Rektor UR – mówi Klaudia Kornacka, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wydarzenie trwać będzie od 8 do 16 maja 2014r. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszego Facebooka – www.facebook.pl/kultURaliaUR. Oficjalna strona http://www.kulturalia.urz.pl/

ZDJ. Uniwersytet Rzeszowski

27-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-rekach-studentow-co-bedzie-sie-dzialo-na-kulturaliach-2014-film