REKLAMA

RZESZÓW. W przyszłym roku 134 latarnie rozświetlą teren nad Wisłokiem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto ogłosiło przetarg na montaż 134 latarni, jakie mają oświetlać ścieżki rowerowe nad rzeką Wisłok. Realizacja ma nastąpić w czterech obszarach i zostanie podzielona na dwa etapy. Miasto chce, by oświetlenie z pierwszego etapu było gotowe już w lutym 2021 roku.

bridge-3242388_960_720

Foto: pixabay.com

W zeszły piątek (9 października) w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa opublikowano informację o ogłoszeniu przetargu na wykonanie robót budowlancyh polegających na wykonaniu oświetlenia ścieżek rowerowych nad Wisłokiem. Łącznie mają tam się pojawić 134 nowe latarnie z oprawami typu LED.

Wspomniany montaż oświetlenia ścieżek rowerowych nastąpi na w czterech odcinkach:

– Od strony wschodniej Wisłoka, na terenie od mostu Lwowskiego do mostu Narutowicza nastąpi montaż 36 latarni. W tym miejscu odcinek oświetlanych ścieżek to około 880 metrów.

– Od strony zachodniej Wisłoka, na terenie od mostu Narutowicza do mostu Lwowskiego zamontowane zostaną 43 latarnie – odcinek oświetlanych ścieżek na tym obszarze to około 940 metrów.

– Od strony wschodniej Wisłoka, na terenie od mostu Narutowicza do mostu Zamkowego pojawi się 35 latarni oświetlenia ścieżek. Tutaj oświetlonych zostanie około 820 metrów ścieżek.

– Od strony zachodniej Wisłoka, na terenach od mostu Zamkowego do ulicy Bulwarowej zostanie zamontowanych 20 latarni. Długość oświetlanych ścieżek na tym odcinku około 480 metrów.

Do końca listopada ratusz chce wyłonić wykonawcę inwestycji. Miasto wymaga, aby pierwsze dwa odcinki oświetlenia wykonawca przygotował do rozruchu w terminie do 15 lutego 2021 roku. Pozostałe dwa odcinki powinny być gotowe do 30 czerwca 2021 roku.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa

15-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-przyszlym-roku-134-latarnie-rozswietla-teren-nad-wislokiem-8313-00r2kc