REKLAMA

RZESZÓW. W poniedziałek 9. strajk kobiet!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Poniedziałek 9 listopada będzie dniem dziewiątego już ulicznego protestu kobiet w Rzeszowie.

124185513_750574245532441_3633134737016971987_o

Foto: Urszula Chrobak Painting / mat. organizatorów

W poniedziałek 9 listopada kobiety po raz ósmy wyjdą na ulice Rzeszowa. Odbędzie się kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który ogłoszono 22 października.

Protest rozpocznie się w poniedziałek 9 listopada o godzinie 17:00 pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

– PiS zwiał przed nami na sejmowy urlop. Trzeba więc im przypomnieć, że wciąż na nich czekamy. Widzimy się o 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego Kobiet. Przybywamy pieszo lub samochodem. Będziemy głośne i nieznośne! – piszą w facebookowym wydarzeniu Manifa Rzeszów i Uwaga Tu Obywatele, organizatorzy wydarzenia.

W środę 4 listopada, czyli w dniu ostatniego prostestu kobiet w Rzeszowie, Ogólnopolski Strajk Kobiet poinformował, że kolejne manifestacje w kraju będą się odbywały co poniedziałek.

Niech płoną co tydzień PONIEDZIAŁKI PROTESTU. W jakiejkolwiek sprawie wychodzimy, wychodzicie – róbmy to w poniedziałki. I tak, róbmy to razem! I tak, bądźmy solidarnie i solidarni. NIKT nie ma prawa powiedzieć protestującym – NIE WOLNO CI mieć danego postulatu, nie można, można później, masz mieć inne! Po naszym trupie! Każdy idzie w swojej sprawie, wszyscy razem! To jest SOLIDARNOŚĆ – napisano na profilu społecznościowym Facebook Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

Źródło: Manifa Rzeszów / Facebook, Ogólnopolski Strajk Kobiet / Facebook

09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-poniedzialek-9-strajk-kobiet-9090-00r2kc