REKLAMA

RZESZÓW. W piątek przed siedzibą PiS-u 10. strajk kobiet

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 20 listopada po 10 dniach od ostatniej manifestacji w Rzeszowie odbędzie się 10 już strajk kobiet. Tym razem protestujący zgromadzą się przed rzeszowską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

Przechwytywanie_210

Foto: archiwum Esanok.pl

20 listopada kobiety po raz dziesiąty wyjdą na ulice Rzeszowa, by strajkować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Tym razem strajk odbędzie się pod hasłem: “Nie składamy parasolek”.

Kiedy rządząca partia policyjnymi pałkami traktuje protestujące kobiety, nasza odpowiedź może być tylko jedna! Solidarność naszą bronią! – informują na Facebooku, nawiązując do środowego protestu kobiet w Warszawie, Manifa Rzeszów i Uwaga, Tu Obywatele, czyli organizatorzy piątkowego protestu.

Spotykamy się pod biurem Bezprawia i Niesprawiedliwości, by wyrazić nasz sprzeciw wobec polityki represji. By wyrazić naszą solidarność z bitymi i zatrzymanymi. Kiedy państwo mnie nie chroni, mojej siostry będę bronić – dodają organizatorzy.

Protest rozpocznie się o godzinie 18:00 pod siedzibą rzeszowskiego biura Prawa i Sprawiedliwości (ulica Hetmańska 9).

20-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-piatek-przed-siedziba-pis-u-10-strajk-kobiet-8376-00r2kc