REKLAMA

RZESZÓW. W piątek “Pogrzeb Praw Kobiet” po wyroku TK w sprawie aborcji!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, związanym z aborcją, w piątek 23 października będzie miał miejsce “Pogrzeb Praw Kobiet”. Protest przeciwko decyzji Trybunału zostanie zorganizowany przed rzeszowską siedzibą PiS.

female-hand-stop
Foto: grafika poglądowa

Dzięki partii rządzącej i nacjonalistom, przy pomocy Ordo Iuris Trybunał Konstytucyjny zorganizował dziś (czwartek) pogrzeb praw Kobiet – czytamy w opisie wydarzenia.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu (aborcja eugeniczna) jest niegodna z Konstytucją. Decyzja ta oznacza, że z polskiego prawa usunięto przepis, który do tej pory na to pozwalał.

Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie polskich kobiet. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. Nie możemy przyglądać się temu biernie – grzmią organizatorzy.

“Pogrzeb Praw Kobiet” odbędzie się w piątek, 23 października br. o godzinie 18:00 przed rzeszowskim biurem Prawa i Sprawiedliwości ( ulica Hetmańska 9).

Pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa, oraz trzymanie dwumetrowego dystansu społecznego – apelują organizatorzy.

23-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-piatek-pogrzeb-praw-kobiet-po-wyroku-tk-w-sprawie-aborcji-8544-00r2kc