REKLAMA

RZESZÓW. W niedzielę drugi protest kobiet po wyroku TK ws. aborcji!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, związanym z aborcją, w piątek 23 października w Rzeszowie odbył się “Pogrzeb Praw Kobiet”, który zgromadził setki protestujących. W niedzielę, 25 października zbiorą się oni ponownie, tym razem na rzeszowskim Rynku.

122658862_5273738972652058_2292426749740508293_n

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu (aborcja eugeniczna) jest niegodna z Konstytucją. Decyzja ta oznacza, że z polskiego prawa usunięto przepis, który do tej pory na to pozwalał.

Przez kraj już od czwartku przetoczyła się fala protestów. W piątek pod siedzibą PiS-u przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie zgromadziły się setki osób, które przeszły razem na ulicę Zamkową pod siedzibę kurii rzeszowskiej, później udały się pod biuro poselskie Grzegorza Brauna, a część osób wróciła jeszcze raz pod siedzibę PiS-u, by zapalić symboliczny znicz.

Już w niedzielę 25 października w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwko wyrokowi TK. Rozpocznie się on o godzinie 15:00. Organizator – Manifa Rzeszów – apeluje, by osoby, które chcą wziąć udział w manifestacji zabrały ze sobą pokrywki i parasolki.

Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie polskich kobiet. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. Zapraszamy każdego kto tak samo jak my, nie zgadza się z tym co ogłosił rząd – piszą organizatorzy.

Przyjdźcie jutro parasolkami i pokrywkami. Skoro nas nie widzą, to niech nas usłyszą! Grzeczne już byłyśmy, posłuszne już byłyśmy. Teraz chcemy być niezależne, bo nam jeszcze wolno – grzmi Manifa Rzeszów w poście na Facebooku.

Organizatorzy apelują do uczestników o zakrywanie ust i nosa oraz o zachowanie dwumetrowego dystansu społecznego.

24-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-niedziele-drugi-protest-kobiet-po-wyroku-tk-ws-aborcji-980-00r2kc