REKLAMA

RZESZÓW: W najbliższy weekend utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend w Rzeszowie wystąpią utrudnienia w ruchu. Na ulicach miasta zagoszczą biegacze. W sobotę rozegrany zostanie „Bieg na Piątkę” i biegi młodzieżowe, w niedzielę bieg maratoński. Trasy biegów prowadzić będą ulicami miasta. Część z nich będzie czasowo całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

traffic-jam-688566_960_720
Foto: Pixabay.com

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe rozpoczną się o godz. 9.30 startem spod galerii Millenium Hall. Odbywać się będą na ul. Kopisto. O godz. 12, na trasę wybiegną zawodnicy „Biegu na Piątkę”. Trasa biegu wytyczona została ulicami: start spod Millenium Hall, dalej Al. Majora Wacława Kopisto, Trasą Zamkową, ul. Kilara, ul. Podpromie, ul. Lenartowicza, ul. J. K. Chodkiewicza, ul. Hetmańska do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarową, Bulwary nad Wisłokiem, ul. Podpromie, ul. Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy centrum Millenium Hall. Zakończenie biegu przewidywane jest na godz. 13.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 4 do 14. Zamknięcie Al. Kopisto nastąpi w godzinach od 6 do 14, pozostałych ulic od godziny 11 do 13. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

W niedzielę o godz. 9.30 spod Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall, Al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Dymnickiego, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 2 w nocy, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do godz. 16. Zamknięcie Al. Kopisto nastąpi już od godz. 6 do 16, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego w godz. od 7 do 16, pozostałych ulic w godz. od 8.30 do 16.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku ulicy Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony ulicy Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do ulicy Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie ulicą Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

Źródło: Podkarpacka Policja

04-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-najblizszy-weekend-utrudnienia-w-ruchu-1211