REKLAMA

Rzeszów w kultowej grze komputerowej! (WIDEO)

|

Rzeszów w kultowej grze komputerowej! (WIDEO)

13 listopada jest datą premiery kolejnej odsłony gry komputerowej o skokach narciarskich Deluxe Ski Jump 4. Kultowy tytuł, nazywany w Polsce “Małyszem”, doczekał się aktualizacji  o nowe obiekty sportowe. Gracze będą mogli wykonywać skoki m.in. na wirtualnych, futurystycznych obiektach w Rzeszowie!

sddefault
Foto: YouTube / kanał: Gorisek Bros.

 

Najnowsza odsłona gry Deluxe Ski Jump 4, której premiera zapowiedziana została na 13 listopada, będzie zawierała rzeszowski akcent. Pojawią się w niej wirtualne skocznie narciarskie usytuowane na wzgórzach rzeszowskiej Matysówki.

Deluxe Ski Jump, to seria zręcznościowych gier komputerowych o tematyce skoków narciarskich. Jej producentem i autorem jest Fin Jussi Koskela. Gra miała swoją premierę w 1999 roku, a jej druga, ulepszona wersja powstała dwa lata później, czyli w momencie, gdy Polskę, po zwycięstwie Adama Małysza w Turnieju Czterech Skoczni, ogarnęła “małyszomania”. Dzięki sukcesom “Orła z Wisły” gra zdobyła ogromną popularność w naszym kraju i bardzo często, nawet po dziś dzień, jest nazywana “Małyszem”.

Gra Deluxe Ski Jump z numerem czwartym ujrzała światło dzienne w 2011 roku, a 13 listopada opublikowana zostaje jej odświeżona wersja, opracowywana przez grupę Gorisek Brothers.

W grze dostępnych będzie 71 nowych skoczni narciarskich, a aż 7 z nich, to skocznie zlokalizowane w Rzeszowie! Każdy kibic skoków narciarskich będzie mógł więc zasiąść na belce wirtualnego obiektu usytuowanego na wzgórzach Matysówki. Co ciekawe, jedna z tych futurystycznych skoczni będzie też największym obiektem w całej grze – jej rozmiar wynosi 375 metrów.

“Rzeszowskie” skocznie narciarskie w nowej wersji Deluxe Ski Jump 4:

  • Matysówka, Rzeszów (Polska) K-22,
  • Matysówka, Rzeszów (Polska) K-43,
  • Matysówka, Rzeszów (Polska) HS-77,
  • Matysówka, Rzeszów (Polska) HS-104,
  • Matysówka, Rzeszów (Polska) HS-150,
  • Matysówka, Rzeszów (Polska) HS-250,
  • Matysówka, Rzeszów (Polska) HS-375.

–  W piątek z naszej strony internetowej wyjdzie kilkadziesiąt różnorodnych skoczni – mniejsze i większe, fikcyjne i prawdziwe, odwzorowania z poprzednich wersji gry, a także dokumentacja tłumacząca wszystkie potrzebne parametry. Wiele skoczni było poprawianych do ostatniego dnia, natomiast to nie będzie koniec naszej działalności. – mówił jeden z przedstawicieli grupy Gorisek Brothers w rozmowie z Michałem Chmielewskim z Przeglądu Sportowego.

Warto wspomnieć, że dzięki zmianom w kodzie gry każda osoba biegła w programowaniu będzie mogła samodzielnie zaprojektować swoją wymarzoną skocznię. Niestety, nie będzie istniała możliwość gry online na nowych obiektach, ani z rywalami komputerowymi, graczom pozostanie jednak rywalizacja w gronie przyjaciół na jednym komputerze.

Gra znajduje się na stronie internetowej producenta: mediamond.fi

 

Źródło: inf. własne, mediamond.fi, Przegląd Sportowy

Tekst: Kacper Ciuba

12-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-kultowej-grze-komputerowej-wideo-3177-00r2kc