Cykl Startup Browar Session zainaugurowany! Pierwsze spotkanie odbyło się 23 lipca w klubie Papa Doble. Wydarzenie miało na celu założenie podwalin pod przyszłą Podkarpacką Koalicję Startupów.
Inicjatywę tworzą pasjonaci, bezpośrednio czy pośrednio związani z tematem startupów. Mimo, że dopiero zaczynają, mają już partnerów, którzy wspierają ideę dzielenia się doświadczeniami, umiejętnościami, promowania pomysłów, nawiązywania kontaktów i reprezentowania środowiska w rozmowach z większymi instytucjami, np. władzami regionu.
Są to m.in. Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, fundusz Innofund, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Kancelaria Finansowa Aktywum.
– Każdy z was może znaleźć się wśród nas – podkreślił Daniel Dereniowski, pomysłodawca Podkarpackiej Koalicji Startupów.
Część oficjalna czwartkowego spotkania miała nie tylko charakter organizacyjny, ale też szkoleniowy. O swoich startupach opowiedzieli Dariusz Kopyto i Vadym Melnyk.
Pierwszy prelegent ze startupami związany jest już od pięciu lat. Dariusz Kopyto na co dzień zajmuje się marketingiem i prowadzi dwa projekty. Pomysł narodził się w podróży – brakowało mu serwisu internetowego, gdzie mógłby znaleźć sensowne i dokładne informacje o tanich biletach lotniczych, hotelach i miejscach, które chciałby zwiedzić. Przyznał, że nie jest łatwo i nie każdy wytrzyma takie tempo.
– Bardzo trudno wkładać siły w projekt, jeżeli przez jakiś czas nie widać efektów twojej pracy. Jednak najważniejsze w startupach jest to, że nie wolno się załamywać. W przeciwnym wypadku, projekt umrze – uważa Dariusz Kopyto.
Vadym Melnyk z kolei opowiedział o tym, co zrobić, żeby o startupie było głośno. Przepis wydaje się być prosty – trzeba uczestniczyć we wszystkich możliwych konkursach, hakathonach i konferencjach. Dlaczego to jest ważne? Bo jeżeli nikt nie wie o twoim startupie, to on tak naprawdę nie istnieje.
– Oczywiście, techniczna strona projektu jest bardzo ważna, ale nie wolno skupiać się wyłącznie na niej. O naszym startupie świat dowiedział się dopiero wtedy, jak wygraliśmy ćwierć miliona złotych w konkursie „Generacja przyszłości”, organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, i zainteresowały się nami media – opowiedział.
– Kiedy studiowałem w Stanach Zjednoczonych, mój kolega mówił: „Świat należy do tych, którzy się pokazują”. O tym musimy pamiętać, jeżeli chcemy odnieść sukces – tymi słowami zakończył swoje wystąpienie Vadym Melnyk.
Po zakończeniu oficjalnej części pierwszego spotkania z cyklu Startup Browar Session, uczestnicy mieli możliwość poznać się i podzielić się doświadczeniami podczas networkingu.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.