REKLAMA

RZESZÓW: W grudniu przy ratuszu pojawi się lodowisko

RZESZÓW / PODKARPACIE. W grudniu na parkingu w okolicach ratusza stanie lodowisko. Obiekt, w zależności od warunków, będzie otwarty dla mieszkańców nawet do końca lutego.

img_7849

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

6 grudnia na parkingu przy rzeszowskim ratuszu pojawi się atrakcja dla fanów jazdy na łyżwach. Lodowisko o powierzchni 400 metrów kwadratowych ma być czynne nawet do lutego. Termin, w jakim lodowisko będzie funkcjonowało jest zależny od warunków pogodowych i możliwości utrzymania obiektu w stanie pozwalającym na korzystanie z tafli.

Przy lodowisku pojawi się specjalna wypożyczalnia. Na rynku nie zabraknie również świątecznego miasteczka. Mieszkańcy co roku korzystają również z lodowiska w centrum handlowym Millenium Hall oraz z białego orlika na ulicy Starzyńskiego, natomiast sprawa krytego lodowiska wciąż nie jest rozstrzygnięta.

W 2016 roku zamknięto taflę przy Wyspiańskiego. Początkowo w tamtym miejscu miało powstać centrum handlowe z krytym lodowiskiem. Później miasto zmieniało potencjalną lokalizację tej inwestycji. Początkowo było to osiedle Drabinianka, następnie aleja Witosa. Ostatecznie powrócono do pomysłu budowy obiektu na Drabiniance. Wstępnie budowa miała być zrealizowana w 2020 roku, teraz miasto ogłosiło, że nastąpi to w 2022 roku.

 

29-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-grudniu-przy-ratuszu-stanie-lodowisko-8459-00r2kc