REKLAMA

Rzeszów w gronie finalistów plebiscytu Innowacje w polityce 2019!

Już po raz trzeci z rzędu, Miasto Rzeszów i Prezydent Tadeusz Ferenc znaleźli się w gronie finalistów plebiscytu Innowacje w polityce 2019 – The Innovation in Politics Awards 2019. Jury składające się z 1100 obywateli Europy wybrało 80 finalistów z ponad 400 projektów w 8 kategoriach (kultura/cywilizacja, społeczeństwo, demokracja, prawa człowieka, ekologia, dobrobyt, rynek pracy i poziom życia).

ratt_1_1_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Podczas gali Innowacje w polityce 2019 – The Innovation in Politics Awards 2019, która odbyła się 4 grudnia w Berlinie, został zaprezentowany rzeszowski projekt „Baw się i koduj z Minceraftem”.

Celem docenionego przez międzynarodowe jury projektu, było zorganizowanie we wszystkich szkołach podstawowych w Rzeszowie zajęć pozalekcyjnych z informatyki, których przedmiotem będzie nauka programowania w oparciu o jedną z najpopularniejszych gier na świecie Minecraft: Education Edition, która tak naprawdę jest narzędziem edukacyjnym wykorzystującym popularną grę w procesie nauczania.

Rzeszowscy nauczyciele dowiedzieli się jak korzystać z Minecraft i uczyć dzieci programowania na zajęciach w szkole. Służyły do tego specjalne szkolenia dla kilkudziesięciu pedagogów uczących informatyki w rzeszowskich szkołach podstawowych. Programowanie to kluczowa umiejętność w nowoczesnym świecie, trudna do opanowania, więc trzeba nauczać jej w atrakcyjny dla ucznia sposób.

Rozpoczęcie projektu nastąpiło 17 czerwca w rzeszowskim ratuszu, gdzie ponad 50 rzeszowskich uczniów szkół podstawowych mogło spróbować swoich sił w programowaniu w Minecraft. Podczas wydarzenia najmłodsi mogli zrealizować w grze najśmielsze pomysły z zakresu Smart City. Na potrzeby Minecraft Demo Day została stworzona specjalna mapa w grze odwzorowująca rzeszowską starówkę – na jej bazie uczniowie tworzyli własne projekty i programowali wirtualnych miejskich pomocników.

Źródło: UM Rzeszowa

06-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-gronie-finalistow-plebiscytu-innowacje-w-polityce-2019-1928-00r2kc