REKLAMA

RZESZÓW. W Google Maps pojawił się “Pomnik OFIAR Jana Pawła II”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przeglądając Google Maps, w Parku Papieskim można było natrafić na “Pomnik im. Ofiar Jana Pawła II”. Zmieniona była także nazwa szpitala.

IMG_20201006_151315

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Google Maps jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych map oraz nawigacji na świecie. Tworzy ją ogromny sztab pracowników, ale zmiany mogą wprowadzać również użytkownicy. Tak też się stało w omawianym przypadku.

Wchodząc w ostatnim czasie na Google Maps, w Rzeszowie można było ujrzeć zmodyfikowane nazwy miejsc, których patronem jest papież Jan Paweł II. W Parku Papieskim znajdował się “Pomnik Ofiar Jana Pawła II”, podobnie nazywał się również szpital miejski przy ulicy Rycerskiej.

Analogiczne nazwy pojawiły się w wielu miejscach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, czy w Legnicy.

Opisywana sytuacja jest prawdopodobnie odpowiedzią internautów na watykański raport o oskarżonym o pedofilię kardynale Theodorze McCarricku oraz na dokument Marcina Gutowskiego z TVN24: „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”.

20-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-google-maps-pojawil-sie-pomnik-ofiar-jana-pawla-ii-2217-00r2kc