REKLAMA

RZESZÓW: W galeriach handlowych była sprzedawana podrobiona biżuteria

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionej biżuterii oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zakwestionowane wyroby jubilerskie sprzedawane były w kilku sklepach w galeriach handlowych w Rzeszowie.

pixa
Foto: pixabay.com

Informację o wprowadzaniu do obrotu podrobionej biżuterii uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Procederem zajmowała się jedna z rzeszowskich firm. Podrobione wyroby sprzedawano w sklepach w galeriach handlowych na terenie Rzeszowa oraz za pośrednictwem internetu.

Wyroby jubilerskie były podrobione i oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wyjaśniający sprawę policjanci skontaktowali się z firmą, do której te znaki towarowe należały. Jej przedstawiciel potwierdził podejrzenia policjantów, złożył również wniosek o ściganie karne sprawców.

W ubiegły wtorek policjanci przeszukali punkty handlowe, gdzie prowadzona była sprzedaż oraz siedzibę podejrzewanej firmy. Zabezpieczyli 350 podrobionych naszyjników, bransoletek i kolczyków. Zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny służący do sprzedaży wysyłkowej poprzez internet oraz dokumentację dotyczącą procederu. Zabezpieczone wyroby były rażąco niskiej jakości i sprzedawane po zaniżonej cenie. Wartość strat na szkodę firmy, której wyroby zostały podrobione oszacowano na ponad 61 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze wszczęli postępowanie przygotowawcze w związku z wprowadzaniem do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: Podkarpacka Policja

01-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-w-galeriach-handlowych-byla-sprzedawana-podrobiona-bizuteria-6816-00r2kc