REKLAMA

RZESZÓW. W czwartek “Medyk” nie szczepił Pfizerem. Nie było dostawy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Osoby zarejestrowane do szczepienia w rzeszowskim “Medyku” na termin 6 maja od godziny 13:00 do 20:00 nie mogły być zaszczepione szczepionką firmy Pfizer. Do punktów Centrum Medycznego “Medyk” nie dotarły szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Część z nich ma dotrzeć w piątek.

Przechwytywanie_161
Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl

Zarząd CM Medyk informuje, iż w związku z anulowaniem dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, został zmuszony do odwołania szczepień w dniu dzisiejszym, w punkcie zlokalizowanym w Full Markecie, szczepionką firmy Pfizer. Zaplanowane były dla nas dostawy 33.000 szczepionek, które były konieczne do sprawnego przeprowadzenia procesu szczepień do końca bieżącego tygodnia – napisało w oświadczeniu Centrum Medyczne “Medyk”.

Osoby zarejestrowane na czwartek 6 maja, na godziny od 13:00 do 20:00 nie mogły zostać zaszczepione szczepionką Pfizer. Dostępne były wyłącznie szczepionki firm Moderna lub AstraZeneca.

 

Po godzinie 18:00 rzeszowski “Medyk” opublikował drugie oświadczenie dotyczące szczepionek Pfizera.

Informujemy, iż na jutro zaplanowana została dostawa 10.530 dawek szczepionki Pfizer z RARS. Pozwoli nam to przywrócić szczepienia również tym preparatem. Szczepionki te będą przeznaczone dla osób, które mają się zaszczepić drugą dawką preparatu od tego producenta – przekazał “Medyk”.

Centrum Medyczne “Medyk” zapewniło, że pozostaje w stałym kontakcie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, celem zabezpieczenia dostaw, a tym samym realizacji działań w ramach Narodowego Programu Szczepień, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Z osobami, które dzisiaj z powodu braku szczepionki nie mogły się zaszczepić, skontaktujemy się i ustalimy nowy termin – czytamy w oświadczeniu.

 

 

Źródło: Centrum Medyczne “Medyk”

 

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)