REKLAMA

Rzeszów w czołówce ekologicznych miast rankingu Europolis

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ukazał się ranking „Europolis” najbardziej ekologicznych polskich miast, przygotowany przez Fundację Schumana i Fundację Adenauera. Wśród Zielonych Miast Europolis Rzeszów znalazł się na 6. miejscu. Swoją wysoką pozycję miasto zawdzięcza świetnym wynikom w podkategorii zdrowia publicznego.

city-3669040_960_720_3

Foto: pixabay.com

 

Rzeszów zajął szóstą pozycję w rankingu najbardziej ekologicznych miast Polski “Europolis”.

Stolica Podkarpacia najlepsze rezultaty osiągnęła w zakresie liczby lekarzy i łóżek szpitalnych, w których zajęła odpowiednio pierwsze (8,1 lekarza na tysiąc mieszkańców) i drugie miejsce (12 łóżek na tysiąc mieszkańców).

W mieście działa największa placówka lecznicza na całym Podkarpaciu – Wojewódzki Szpital nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej – w którym znajdują się zarówno oddziały szpitalne, jak i przychodnie dla dorosłych i dzieci.

Intensywnie rozwijany jest także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA, w którym na przestrzeni ostatnich lat realizowany był projekt wymiany sprzętu o łącznej wartości ponad 90 milionów złotych.

Zakupiono m.in. wyposażenie dla oddziału SOR (karetki pogotowia, kardiomonitory) oraz nowoczesny sprzęt dla oddziału kardiologii (moduł do rekonstrukcji anatomii jak serca).

Rzeszów dobrze zaprezentował się także w zakresie terenów zielonych i indeksie długości życia – w obu zajął miejsca w pierwszej dziesiątce.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

20-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)