REKLAMA

RZESZÓW. Uwaga na silny wiatr! W porywach przekroczy 110 km/h!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Dotyczą one możliwości występowania silnych porywów wiatru na terenie całego województwa podkarpackiego, w tym również na terenie Rzeszowa.

alert_1
Foto: rzeszow.uw.gov.pl

IMGW ostrzega przed załamaniem pogody. Synoptycy prognozują, że na Podkarpaciu będzie mocno wiało. Wydano alerty drugiego stopnia. Wiatr w porywach może osiągać nawet 110 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godziny 19:30 dnia 23.02.2020 do godziny 9:00 dnia 24.02.2020. Jak informuje Piotr Wałach – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje wszystkie powiaty województwa podkarpackiego. Na wskazanym obszarze Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami do 110 km/h. Kierunek wiatru południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni. Wystąpienie zjawiska szacuje się na 80 procent.

O ostrzeżeniach meteorologicznych informuje w SMS-owych komunikatach Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

Porywisty wiatr w całej Polsce będzie niekorzystnie wpływał na jakość nocnego wypoczynku, utrudniając zasypianie i zakłócając sen, co może skutkować uczuciem zmęczenia już od godzin porannych. Pochmurna i wietrzna pogoda z opadami deszczu (a na północy deszczu ze śniegiem), kształtowana przez rozległy i głęboki niż znad północnej Norwegii, będzie niekorzystnie wpływać na nastrój i sprawność psychofizyczną.

W Polsce południowej i południowo-wschodniej, w strefie oddziaływania falującego frontu atmosferycznego, meteoropaci mogą odczuwać wzmożone dolegliwości bólowe. W czasie porywistego wiatru, u osób wrażliwych na bodźce meteorologiczne mogą występować objawy niepokoju.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl, IMGW

23-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-uwaga-na-silny-wiatr-w-porywach-przekroczy-110-kmh-571-00r2kc