REKLAMA

RZESZÓW. Utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w czwartek (13 maja) na moście Narutowicza w Rzeszowie będą utrudnienia w ruchu.

IMG_20201217_170134
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

 

Utrudnienia będą polegały na czasowym wyłączeniu z ruchu jednego pasa ruchu (z którego korzystają jadący od strony alei Rejtana w kierunku ulicy Szopena).

Wyłączenie ma związek z montażem wzmocnienia istniejącej konstrukcji ciepłociągu, który biegnie tuż obok mostu. Nad ciepłociągiem powstaje kładka dla rowerów.

Pas ruchu na moście został zamknięty o godzinie 6:00 rano. Prace maja się zakończyć do godziny 12:00.

 

 

Przeprawy dla rowerzystów powstają przy mostach: Lwowskim, Narutowicza i Karpackim (zapora).

Kładki na moście Narutowicza i moście Karpackim wykonuje firma INTOP Tarnobrzeg, która za ich realizację zaproponowała 4,38 miliona złotych (most Narutowicza) i 3,84 miliona złotych (most Karpacki). 2,87 miliona złotych będzie natomiast kosztowała budowa kładki przy moście Lwowskim, jaką wykonuje firma INTOP Warszawa.

Przy moście Narutowicza przebiega ciepłociąg. Na jego konstrukcji zostanie dobudowana jedna z zaplanowanych do realizacji kładek. Dwie pozostałe powstają od podstaw. Wykonawcy mają za zadanie przebudować wszystkie niezbędne instalacje, zamontować oświetlenie, odwodnienie i chodniki.

Prace powinny zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2021 roku, choć wykonawcy deklarują, że kładki będą oddane do użytku dwa miesiące wcześniej. Łączny koszt budowy przepraw rowerowych to ponad 11 milionów złotych. Inwestycja jest dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej.

 

Źródło: red., Urząd Miasta Rzeszowa

 

 

13-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-utrudnienia-w-ruchu-na-moscie-narutowicza-688-00r2kc