REKLAMA

RZESZÓW. Uszkodzone drzewa przy odnawianiu podwórka. Interwencja Marka Bajdaka (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak skierował zawiadomienie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w związku z uszkodzeniem drzew w rejonie bloku przy ulicy Boruty Spiechowicza 15. Firma wykonująca na zlecenie Urzędu Miasta Rzeszowa roboty budowlane, doprowadziła do odkrycia systemu korzeniowego drzew oraz ich częściowego uszkodzenia.

pod1
Foto (2): materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Kiedy dowiedziałem się o tym uszkodzeniu, właściciel firmy został natychmiast wezwany do złożenia wyjaśnień. Zapoznałem się z nimi, jednak sprawa jest na tyle poważna i bulwersująca opinię publiczną oraz mnie osobiście, że zdecydowałem się zawiadomić Departament Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim – mówi pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

 

Wykonawca złożył wyjaśnienia, informując, że uszkodzenia powstały na skutek wykopów pod warstwy konstrukcyjne i nie można ich było przeprowadzić w inny sposób. Właściciel firmy zapewnił również, że zabezpieczył naruszone korzenie i system korzeniowy drzew.

Jednak p.o. prezydenta Marek Bajdak chce, aby sprawę zbadał Urząd Marszałkowski i, jeżeli doszło do naruszenia prawa, nałożył na wykonawcę robót przewidzianą prawem karę finansową.

pod2

Nie możemy akceptować takich działań firm. Choć są one każdorazowo informowane przez miejskiego inspektora nadzoru, jak należy prowadzić prace wokół drzew, nadal dochodzi do sytuacji, jak przy ul. Spiechowicza – dodaje Marek Bajdak.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

15-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-uszkodzone-drzewa-przy-odnawianiu-podworka-interwencja-marka-bajdaka-foto-3806-00r2kc