REKLAMA

RZESZÓW: Umówił się na spotkanie z kobietą. Został pobity i okradziony

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwie osoby, które pod pozorem spotkań towarzyskich, okradały mężczyzn. Zatrzymani zwabiali swoje ofiary do hoteli i tam okradali. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

303-176860

Foto: Podkarpacka Policja

O przestępstwie policjanci zostali zawiadomieni w czwartek w nocy. Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że umówił się na spotkanie towarzyskie w jednym z rzeszowskich hoteli. Podczas tego spotkania został okradziony i pobity. Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali dwie osoby, 29-letniego mieszkańca Dębicy oraz jego wspólniczkę – 26-letnią mieszkankę Lublina.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzony umówił się z kobietą poprzez portal internetowy. Podczas spotkania, okazało się, że w pokoju hotelowym był jeszcze nieznany mu mężczyzna – wspólnik kobiety, który pobił go i wyrzucił z pokoju. Mężczyzna szybko zorientował się, że został jeszcze okradziony i ma zniszczony telefon. Z recepcji zawiadomił policjantów.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Szybko okazało się, że to nie jedyne takie zdarzenie. Kilka dni wcześniej, do podobnej sytuacji doszło w innym rzeszowskim hotelu. Podczas spotkania pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony. Tę sprawę prowadzili policjanci ze Śródmieścia. Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej.

Na wniosek prokuratora, w piątek wieczorem, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy, 3 miesiące wobec mężczyzny i miesiąc aresztu dla kobiety. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, prowadzący pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie, proszą osoby, które mogły zostać okradzione w podobnych okolicznościach, o zgłaszanie się do Komisariatu Policji I w Rzeszowie ul. Rejtana 34 osobiście lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z prowadzącym postępowanie pod numerem: 17 858 3823 lub dyżurnym komisariatu: 17 858 3810.

Źródło: Podkarpacka Policja

19-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.