REKLAMA

RZESZÓW. Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli! (WIDEO)

|

RZESZÓW. Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek ulicami miasta po raz ósmy przeszedł Orszak Trzech Króli.

6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami ponad 870 miejscowości w Polsce i poza jej granicami. W diecezji rzeszowskiej organizatorzy zgłosili orszaki w 12 miejscowościach: Brzostku, Głogowie Młp., Gorlicach, Jaśle, Nienaszowie, Nowym Żmigrodzie, Rzeszowie, Sędziszowie Młp., Siedliskach, Strzyżowie, Wielopolu Skrzyńskim i Wiśniowej.

W tym roku Orszaki Trzech Króli przeszły pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Rzeszowski marsz rozpoczął się o godzinie 11:40 na parkingu przy moście Zamkowym. Stamtąd uczestnicy przeszli ulicami: W. Kilara, F. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. T. Kościuszki na rzeszowski Rynek.

Rzeszów po raz pierwszy dołączył do miast organizujących orszak w 2013 roku (pierwszy Orszak Trzech Króli w Polsce odbył się w 2009 roku w Warszawie). Organizację w Rzeszowie koordynuje rzeszowska Fundacja „Akademia Szczęśliwej Rodziny”. Z rzeszowską fundacją ściśle współpracują władze Rzeszowa i województwa podkarpackiego oraz wiele środowisk, stowarzyszeń, organizacji i szkół.

Źródło: Diecezja Rzeszowska

 

Zobacz także: 6 stycznia ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli! (PROGRAM)

06-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-ulicami-miasta-przeszedl-orszak-trzech-kroli-wideo-6151-00r2kc