REKLAMA

RZESZÓW. Ukrywał narkotyki w zamrażarce. Został aresztowany

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie niedozwolonych substancji psychoaktywnych. W jego mieszkaniu znaleźli ponad 210 gramów różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania ich znacznej ilości. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

 303-213918

Foto: policjanci doprowadzący podejrzanego do Sądu Rejonowego / KMP Rzeszów

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki uzyskali policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Podejrzewany miał je przechowywać w mieszkaniu. W związku z tym funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres na osiedlu Nowe Miasto.

W mieszkaniu przebywał 38-letni mężczyzna. Wezwany do wydania niedozwolonych środków, przekazał policjantom woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego i białych kryształków. Kolejne narkotyki funkcjonariusze znaleźli podczas przeszukania mieszkania – w zamrażalniku lodówki. Według 38-latka zabezpieczone substancje to marihuana, mefedron i amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zważyli i wstępnie zbadali zabezpieczone substancje. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana, mefedron i amfetamina. Łącznie ponad 210 gramów narkotyków.

Sprawą zajęli się teraz policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków, które miał przywieźć z Holandii na własny użytek. Zebrane w sprawie materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanego i przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. W ubiegły piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o zastosowaniu wobec 38-latka aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Rzeszów

04-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-ukrywal-narkotyki-w-zamrazalce-zostal-aresztowany-4257-00r2kc