REKLAMA

RZESZÓW: Uczczą niepodległość w rowerowym rajdzie

Stowarzyszenie Rowery Rzeszów zaprasza na rajd rowerowy Tour de Podkarpacie, który odbędzie się 18 listopada. Organizatorzy chcą uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w aktywny sposób. Większa część trasy ma prowadzić przez czerwony szlak pieszy PTTK im. płk. Leopolda Lisa-Kuli.

wheel-3786985_960_720

Foto: Pixabay.com

Dlaczego rajd jest zaplanowany na 18 listopada? – W niedzielę jakże ważna dla nas wszystkich data w kalendarzu. 11 listopada. Chcemy ją uczcić rowerowo. Dlatego 11 listopada dajemy szansę, by każdy mógł uczcić ją w sposób, jaki sam wybierze, a na rowerowe zmagania zapraszamy tydzień później – 18 listopada. – czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Rajd wystartuje o godzinie 9:00 na bulwarach w Rzeszowie. Uczestnicy udadzą się w kierunku zapory, którą przejadą na drugi brzeg Wisłoka i skręcą w stronę Żwirowni. Później rowerzyści będą się kierować na Zalesie i Słocinę. Dalej wytyczona trasa prowadzi do Malawy, skąd rowerzyści dojadą do Markowej. Tam zatrzymają się na chwilę w Muzeum rodziny Ulmów.

Kolejnym przystankiem będzie Kosina, gdzie znajduje się pomnik, stojący w miejscu domu rodzinnego płk. Leopolda Lisa-Kuli. Następnie uczestnicy udadzą się w kierunku Głuchowa i Łańcuta. Rowerzyści wjadą na szlak Green Velo, który zaprowadzi ich do Rzeszowa.

Metą rajdu jest jedna z rzeszowskich restauracji na osiedlu Pobitno. Tam na uczestników czekały będą ciepłe napoje i ciastko. Wręczone zostaną pamiątkowe medale. Koszt rajdu wynosi 30 zł. Więcej szczegółów na stronie: http://rowery.rzeszow.pl/tour-de-podkarpacie-cz-ii.

Źródło: rowery.rzeszow.pl

12-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-uczcza-niepodleglosc-w-rowerowym-rajdzie-2689