REKLAMA

RZESZÓW. Tymczasowy areszt dla sprawców włamania do hurtowni

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do hurtowni ze sprzętem fotograficznym. Łupem włamywaczy padły aparaty i sprzęt o wartości ponad 138 tys. złotych. Kolejne 9 tys. to straty spowodowane zniszczeniami podczas włamania. Podejrzani są mieszkańcami Krakowa i tam zostali zatrzymani. Przy dwójce z nich policjanci znaleźli środki odurzające. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

303-225293

 

Policjanci z rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawców włamania do jednej z rzeszowskich hurtowni, do którego doszło 5 czerwca br. Około godz. 3:00 nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach wejściowych do firmy.

Po dostaniu się do środka porozbijali witryny wystawowe, z których skradli aparaty fotograficzne, obiektywy i inny sprzęt fotograficzny o łącznej wartości ponad 138 tys. złotych. Łączną wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 147 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Sprawdzili zapisy monitoringu oraz zbierali informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa.

Na podstawie ustaleń kryminalni wytypowali podejrzanych. To dwaj mężczyźni, którzy włamali się do hurtowni. Trzecia podejrzana osoba, to 32-letnia kobieta, mieszkanka Krakowa, która przywiozła ich na miejsce swoim samochodem. W związku z tym prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu oraz przeszukaniu.

303-225294

 

W środę 16 czerwca, policjanci pojechali do Krakowa gdzie zatrzymali dwoje z podejrzanych, kobietę i 30-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy zatrzymanych i w ich mieszkaniach środki odurzające.

Narkotyki zabezpieczone u kobiety to mefedron, amfetamina oraz marihuana, a przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Zatrzymani zostali przewiezieni do Rzeszowa i osadzeni w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto kobieta odpowie za posiadanie narkotyków, a mężczyzna za posiadanie ich w znacznej ilości. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował obydwoje podejrzanych na okres 3 miesięcy.

W tym czasie kryminalni pracowali nad ustaleniem tożsamości trzeciej osoby podejrzanej o udział w włamaniu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Krakowa. Policjanci zatrzymali go w środę. Prokurator przedstawił mu również zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

 

KMP Rzeszów

 

25-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)