REKLAMA

RZESZÓW. Tymczasowy areszt dla 38-latki podejrzanej o zabójstwo konkubenta

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko 38-letniej Magdalenie K. podejrzanej o dokonanie zbrodni zabójstwa 28-letniego Damiana P. w niedzielę 15 sierpnia przy ulicy Olbrachta w Rzeszowie, tj. o przestępstwo z art. 148 § 1 k.k.

knife-376545_960_720
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

Jak wstępnie ustalono, w trakcie spożywania alkoholu doszło do kłótni pomiędzy pokrzywdzonym a Magdaleną K., która miała zadać mu cios nożem w okolice lewego obojczyka, skutkiem czego, jak wykazała przeprowadzona w dniu 16 sierpnia 2021 roku sekcja zwłok, doszło do masywnego krwotoku do lewej jamy opłucnej z przecięciem ściany pnia płucnego, skutkujące zgonem pokrzywdzonego – przekazuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzuconego jej przestępstwa.

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, postanowieniem z dnia 17 sierpnia Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za zarzucone przestępstwo podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie / Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

 

18-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)