REKLAMA

RZESZÓW. Tydzień Zdrowia Rodziny w Podkarpackim NFZ

RZESZÓW / NFZ. Od 26 maja zapraszamy całe Rodziny do naszego oddziału w Rzeszowie. Przygotowaliśmy profilaktyczne niespodzianki m.in. pomiary w kiosku profilaktycznym, konsultacje z Ekspertami czy inspirujące pomysły na zdrowe dania.

3 dni, 3 zaproszenia, 3 grupy Ekspertów, z których darmowej pomocy warto skorzystać.

Przed nami wyjątkowy dzień w roku – Dzień Mamy. Dzień, w którym każda mama powinna poczuć się wyjątkowo. O niezapomniane chwile zadbają najbliżsi. My chcemy zadbać o Wasze zdrowie. Zdrowie wszystkich mam i ich rodzin. Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ przypomina, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu na pewno nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Skorzystaj z profilaktycznej oferty NFZ Od 26 maja do 2 czerwca w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia, przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną. Odwiedź nasze sale obsługi klienta i:

  • zrób pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia
  • skorzystaj z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, w którym wykonasz m.in. analizę składu masy ciała, określisz wskaźnik BMI, zmierzysz ciśnienie tętnicze
  • wyniki pomiarów omów z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia
  • otrzymasz dokładną informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których wykonasz badania
  • zapoznasz się z kalendarzem badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępnym na stronie Akademii NFZ
  • zyskasz plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb

Bezpłatna mammografia

Dzień Mamy to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Zapytaj swojej mamy, czy o niej pamięta?
Kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego programu na NFZ.
W każdym województwie czekają też MAMMOBUSY, czyli mobilne pracownie, gdzie panie mogą
wykonać mammografię. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i kalendarz postoju mammobusów oraz przyjść na badanie. Harmonogram jest dostępny m.in. na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zrób sobie prezent i zbadaj się profilaktycznie Odwiedź stronę Akademia NFZ i skorzystaj z bezpłatnego kalendarza badań. To bardzo proste. Zaznacz tylko płeć i wiek, a w kalendarzu wyświetlą się badania profilaktyczne, które warto wykonać. Sprawdź też kalendarz badań profilaktycznych.

Zapraszamy też do Podkarpackiego NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8. Każda osoba, która odwiedzi salę obsługi, otrzyma karnet z zaproszeniem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, a także kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których takie badania można wykonać. W kioskach nasi Klienci będą mogli wykonać najważniejsze pomiary: wzrostu, masy ciała, BMI, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi. Wydrukowane wyniki pomiarów będzie można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Doradcy będą również informować o możliwości skorzystania z kalendarza badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, na stronie Akademii NFZ. To jednak nie koniec atrakcji, które przygotowaliśmy wspólnie z naszymi Partnerami.

26 maja zapraszamy całe Rodziny

Specjaliści z zakresu Zdrowia Publicznego Oddziału Epidemiologii i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie udzielą naszym Klientom konsultacji z zakresu Zdrowia Publicznego, w szczególności zapobiegania chorobom zakaźnym i cywilizacyjnym oraz profilaktyki chorób nowotworowych. Będzie można uzyskać również informacje dotyczące kalendarza szczepień. Na darmowe konsultacje zapraszamy w Rzeszowie na ul. Zamkową 8 w godzinach od 10 do 12.

29 maja zapraszamy Pani, ale szczególnie Panów

Mimo, że spotkanie poprowadzą Ekspertki ze Stowarzyszenia “Rzeszowski Klub Amazonka” to właśnie Panowie często wykrywają zmiany w piersiach swoich Żon czy Partnerek. „Profilaktyka raka piersi” to wydarzenie poświęcone zostanie zdrowiu kobiet, w szczególności profilaktyce raka piersi. Zaproszone Amazonki będą zachęcały do badań i podpowiedzą jak to robić. Wydarzenie to kierujemy również do osób, które wspierają lub mają w swoim otoczeniu kobiety z chorobami nowotworowymi piersi.

Stowarzyszenie “Rzeszowski Klub Amazonka”, bezinteresownie wspiera, uczy, pomaga kobietom
walczącym z chorobami nowotworowymi piersi. Już kolejny raz z uwagi na cele, które realizuje,
zaprosiliśmy Ich do udziału w wydarzeniu poświęconym zdrowiu kobiet, a w szczególności profilaktyce raka piersi. W organizacji kobiety zawsze mogą liczyć na wsparcie psychiczne, bogatą, spontaniczną i bardzo fachową pomoc, są nieocenioną podporą dla wszystkich amazonek. Widzą w swych działaniach, jak kobiety po traumatycznych przejściach wracają do sił i zdrowia. Mówią, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać.

Zaproszenie kierujemy do każdej osoby, ale właśnie Panów zapraszamy do spotkania, aby wiedzą mogli wspomóc potrzebujące Kobiety. Na darmowe konsultacje zapraszamy w Rzeszowie na ul. Zamkową 8 w godzinach od 12 do 14.

w godzinach od 12 do 14.

31 maja zapraszamy szczególnie kobiety w ciąży i karmiące

Karmienie piersią ma ogromne znaczenie dla przyszłości niemowlęcia: zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji, wzmacnia odporność organizmu, nawet w dorosłym życiu. Pokarm kobiecy ma unikalne właściwości – zawiera wszystko, co jest potrzebne, by dziecko rozwijało się prawidłowo w pierwszym okresie życia, a jego skład dostosowuje się do potrzeb rosnącego malucha. Eksperci zalecają karmienie dziecka wyłącznie piersią przez pierwsze półrocze życia, a następnie wprowadzanie żywności uzupełniającej wraz z kontynuacją karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia lub dłużej.

W związku z obchodzonym Ogólnopolskim Tygodniem Karmienia Piersią w ramach wydarzenia będzie okazja dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat karmienia piersią swojego dziecka. Konsultacji udzielą Specjalistki Położnictwa – Pani Anna Łukasiewicz i Ewa Buczko ze Szpitala w Przemyślu, prowadzące szkołę rodzenia i poradnię laktacyjną. Warto wspomnieć, że oddział ginekologiczno- położniczy tego szpitala został wyróżniony w „Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku” tworzonym na podstawie informacji przekazywanych przez kobiety w ankiecie „Głos Matek”. Na darmowe konsultacje zapraszamy w Rzeszowie na ul. Zamkową 8 w godzinach od 10 do 12. w godzinach od 12 do 14.

źródło: Materiały nadesłane

25-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)