REKLAMA

RZESZÓW: Trzymiesięczny areszt dla 39-letniego nożownika

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mężczyzna, który w środę na ulicy Jagiellońskiej ranił nożem dwóch 27-latków, został oskarżony o zabójstwo. Na wniosek prokuratury zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt.

2019-01-16_154764608610_1
Foto: pixabay.com

W sobotę w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie przesłuchiwano Marcina G. 9 października mężczyzna zaatakował nożem dwóch 27-latków. Jeden z nich, Kacper M. zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Mężczyznę oskarżono o zabójstwo oraz o usiłowanie zabójstwa drugiego 27-latka. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy. Stwierdził, że nie pamięta zdarzenia. Wobec podejrzanego sąd zdecydował się zastosować trzymiesięczny areszt.

W związku ze sprawą prokuratura przesłuchała także Pawła Sz. (drugiego z zatrzymanych). Zeznawał on w charakterze świadka i został później zwolniony do domu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę 9 października około 20:40 na ulicy Jagiellońskiej. Dwóch 27-latków natknęło się na 39-letniego Marcina G. oraz na 34-letniego Pawła Sz.  Sprzeczka przerodziła się w szarpaninę. Podczas niej Marcin G. wyciągnął nóż i zranił nim dwóch 27-latków.

Kacper M. otrzymał dwa ciosy w klatkę piersiową, a jego kolega w ramię i nerkę. Ranni mężczyźni zdołali jeszcze dojść w okolice komendy, gdzie pomocy udzielili im przechodnie i policjanci. Następnie karetka pogotowia przewiozła ich do szpitala. Stan Kacpra M. był krytyczny.

W sobotę Kacper M. zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Drugi z ranionych mężczyzn przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny. Wciąż nie jest znany dokładny powód sprzeczki między mężczyznami.

Marcinowi G. grozi kara więzienia nie krótsza niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. Mężczyzna nie był wcześniej karany.

Źródło: PAP

13-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-trzymiesieczny-areszt-dla-39-letniego-nozownika-1791-00r2kc