REKLAMA

RZESZÓW: Trzy osoby zakażone bakterią New Dehli!

RZESZÓW / PODKARPACIE. U trójki pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie wykryto bakterię New Dehli. Od czwartku szpital wprowadził specjalne procedury.

dc6a9e24d7b7f648ebc57d921a6a

Foto: pixabay.com

U pacjentów rzeszowskiego szpitala przy ulicy Lwowskiej wykryto bakterię New Dehli. Pierwszy z nich trafił tam przed tygodniem. Wcześniej był hospitalizowany na Ukrainie. Mężczyzna zaraził pacjenta, z którym przebywał na sali. Zarażone zostało także dziecko leżące na pododdziale intensywnej terapii.

Trójka zarażonych została odizolowana od pozostałych chorych. Dwie osoby nie wykazują objawów zakażenia. Natomiast pacjent, który przebywał na Ukrainie, gorączkuje. Jest on prawdopodobnie źródłem zakażenia.

Dla zdrowego człowieka bakteria New Dehli jest niegroźna, ale dla pacjentów z obniżoną odpornością może być śmiertelna. Jest antybiotykooporna – wyjaśnia zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala na Lwowskiej, Małgorzata Przysada.

Źródło: PR Rzeszów

22-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-trzy-osoby-zakazone-bakteria-new-dehli-1019-00r2kc