REKLAMA

RZESZÓW. Trzy baseny i żwirownia już otwarte! Obowiązuje rygor sanitarny

RZESZÓW / PODKARPACIE. 6 czerwca wznowiły funkcjonowanie dwie rzeszowskie kryte pływalnie. Uruchomiono również baseny otwarte ROSiR-u, znajdujące się przy ulicy Księdza Jałowego i dopuszczono do użytkowania rzeszowską żwirownię. Obowiązują jednak wymogi sanitarne.

Przechwytywanie_97

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Od 12 marca, ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie baseny były zamknięte. W środę 27 maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie części obostrzeń, w tym obostrzeń związanych z siłowniami, czy basenami.

Od 6 czerwca w Rzeszowie istnieje już możliwość skorzystania z dwóch krytych pływalni – pływalni „Karpik” (ulica Solarza) oraz pływalni „Delfin” (ulica Rejtana). Funkcjonowanie wznawiają również otwarte baseny ROSiR-u, mieszczące się przy ulicy Księdza Jałowego.

Zgodnie z wytycznymi dla funkcjonowania basenów i saun wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny, wydanymi 1 czerwca, liczba osób jednocześnie korzystających z obiektu nie może przekraczać 50 procent maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób. Wprowadzone przepisy oznaczają, że na otwartych basenach ROSiR-u będzie mogło przebywać maksymalnie 150 osób. Liczba korzystających z krytych pływalni to maksymalnie 15 osób.

Na basenach należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren basenów otwartych (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących). Sprzedaż biletów odbywać się będzie wyłącznie w Kasie obiektów. Osobom oczekującym w kolejce do kasy zaleca się zakrywanie ust i nosa. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba. Przy wejściu na tereny basenów obowiązuje dezynfekcja rąk.

Z powodu braku możliwości zapewnienia niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami przebywającymi w obiekcie sanitarno-szatniowym, strefa szafek depozytowych pozostanie zamknięta do odwołania. ROSiR zaleca również staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania. Na basenach otwartych należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).

Na rzeszowskiej żwirowni będzie mogło maksymalnie przebywać 800 osób. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna obejmuje to kąpielisko swoim nadzorem. WSSE zarządziła, że do 6 września nie będzie można korzystać z wypożyczalni sprzętu do pływania. Na żwirowni również obowiązuje zachowanie 2-metrowej odległości. W innym wypadku na plaży należy zasłaniać usta i nos.

Źródło: ROSiR, WSSE

06-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-trzy-baseny-i-zwirownia-juz-otwarte-obowiazuje-rygor-sanitarny-7377-00r2kc