REKLAMA

Rzeszów trzeci w plebiscycie na “Świetlną Stolicę Polski”

Rzeszów zajął trzecie miejsce w XI edycji Plebiscytu Miast w ramach akcji „Świeć się z Energą”. W konkursie zwyciężyła Bielsko-Biała.

P1060423

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Grupa Energa zorganizowała XI edycję akcji „Świeć się z Energą”. W tegorocznym plebiscycie udział wzięło 175 miast, a oddano w nim ponad 67 tysięcy głosów.

Bezkonkurencyjne było miasto Bielsko-Biała, które zdobyło 14 235 głosów. Wielka mobilizacja bielszczan w mediach społecznościowych w ostatnim dniu konkursu pozwoliła miastu podwoić liczbę zdobytych głosów. Do ostatnich chwil walczył też Zamość, który finalnie znalazł się na drugim miejscu (6 567 głosów). O mały włos nie dogonił go jednak Rzeszów, który ostatecznie zajął trzecie miejsce na podium (6 357 głosów).

Wszystkie 16 miast, które awansowały do wielkiego finału, otrzymały charytatywne podarunki od Energi o wartości 10 tysięcy złotych. „Świetlna Stolica Polski” wygrała dodatkowo energooszczędny sprzęt AGD, warty 50 tysięcy złotych.

– Poprzez „Świeć się” już od 11 lat staramy się rozniecać w sercach Polaków chęć pomagania bliźnim oraz poczucie lokalnego patriotyzmu – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA. – Gratuluję mieszkańcom i sympatykom Bielska-Białej. Dzięki zaangażowaniu i mobilizacji wsparcie od Grupy Energa trafi w tym roku do ich ukochanej miejscowości – dodaje.

Plebiscyt organizowany jest już od ponad dekady. W tym czasie, właśnie w ramach akcji  „Świeć się z Energą”, do domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD: pralki, lodówki, zmywarki czy kuchenki. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa – od pierwszego plebiscytu, do zakończenia aktualnej edycji, przekroczy milion złotych.

Przez 10 lat tytuł najlepiej oświetlonego miasta w święta zdobywały różne miasta w Polsce. W poprzedniej edycji zwycięzcą był Sędziszów Małopolski. Rzeszów po tę nagrodę sięgał dwukrotnie, podobnie jak Zamość, Szczecin oraz Połczyn-Zdrój. Bielsko-Biała jako pierwsze miasto zdobyło tytuł “Świetlnej Stolicy Polski” po raz trzeci.

Źródło: red., swiecsie.pl

22-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-trzeci-w-plebiscycie-na-swietlna-stolice-polski-5639-00r2kc